Książki z serii Czytam z bakcylem

Sukces Czytam sobie sprawił, że powstała nowa seria literacka dla dzieci – Czytam sobie z bakcylem.
To książki dla młodych czytelników, którzy opanowali 3 poziom naszej znanej serii, zarazili się bakcylem czytania i nie chcą się z niego wyleczyć.
Przygoda, wciągające historie, najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy – jakość znana z Czytam sobie w nowym wymiarze, z jeszcze większą liczbą stron!

 

Tajemnica namokniętej gąbki
Tekst: Zofia Stanecka, Ilustracje: Agnieszka Surma
Szykuje się wielkie wydarzenie-narada w sprawie namokniętej gąbki, którą Ziutek zwołuje w trybie pilnym po lekcjach. Radzić będą we dwójkę – z przyjacielem Bartkiem. A jest nad czym, bo w ich szkole dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Ktoś moczy kredę do pisania po tablicy, gąbka do jej ścierania śmierdzi szlamem i wodorostami, w dodatku ktoś podmienia worki z butami w szkolnej szatni. Czy chłopakom uda się rozwiązać te tajemniczą tajemnicę?
Liczba stron: 152, oprawa miękka
zobacz

 

Maurizio. Kot w okularach
Tekst: Katarzyna Kozłowska, Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Maurizio to wyjątkowy kot: śpiewa w słynnej kapeli Stalowe Wibrysy i jeździ kanarkowym Mini Morrisem. To prawdziwy show-biznesowy wyjadacz – nie straszni mu ani paparazzi, ani manikiurzystki, ani nawet dentyści. Ale jest jedna osoba, której boi się najbardziej na świecie – to jego własna mama.
Liczba stron: 152, oprawa miękka
zobacz