Elementarz

O Elementarzu

Ważne rzeczy ważą

Elementarz współczesny to nowoczesna nauka czytania w klasycznej, sprawdzonej od pokoleń formie elementarza oraz nauka pisania.

Współczesny w formie
- przejrzysty, nowoczesny, czytelny

Współczesny w przekazie
- pokazuje świat, jaki otacza nas dziś

Współczesny metodologicznie
Opracowany zgodnie z najnowszymi odkryciami pedagogiki i psychologii rozwojowej


 Co jest ważne w Elementarzu współczesnym?

Wszystkie wyrazy i teksty na każdej stronie zbudowane są tylko z tych liter, które na danym etapie zostały zaprezentowane w „Elementarzu”. Dlaczego? Aby dziecko mogło od początku doświadczać tego, że poznaje litery po coś – po to, aby samo mogło czytać i pisać. Nauka czytania i pisania bowiem to droga do odkrywania i nadawania znaczeń. To droga do odkrywania i zmieniania świata.


Piszę sobie

Dziś już o tym rzadko pamiętamy, ale przecież by powstały książki, człowiek musiał najpierw nauczyć się pisać. Potrzeba zapisania myśli była motywacją do stworzenia alfabetu. Ta potrzeba jest wciąż w każdym dziecku. Do „Elementarza współczesnego” dołączony jest zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i nauki pisania liter, wyrazów i zdań. Uczymy dzieci pisać przede wszystkim po to, by miały narzędzie do wyrażania siebie. Począwszy od radości zapisania swojego imienia po opisanie swoich uczuć i doświadczeń – by mogły podzielić się tym z innymi.


Znani i lubiani z serii „Czytam sobie”

Do nauki czytania zapraszają znani i lubiani bohaterowie książek z serii „Czytam sobie”, której zaufało już ponad milion rodziców. W jej powstanie zaangażowani zostali wybitni współcześni polscy pisarze: Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Łukasz Orbitowski, Marcin Baran czy Małgorzata Strzałkowska i uznani ilustratorzy: Dorota Łoskot-Cichocka, Joanna Rusinek, Daniel d’Latour Emilia Dziubak i Marcin Bruchnalski.


Laureatka Złotej Nagrody BESA

Za opracowanie merytoryczne elementarza odpowiadała Anna Boboryk, która jest także współtwórcą i koordynatorem merytorycznym pakietu podręczników dla klas 1–3 „Tropiciele” (WSiP), nagrodzonego Złotą Nagrodą BESA Best European Schoolbook Award 2013 Targów Książki we Frankfurcie dla najlepszego cyklu edukacyjnego w Europie w kategorii wiekowej 6–9 lat. Trudno sobie wyobrazić lepszego autora książki edukacyjnej dla dzieci.


Dane:

Opracowanie merytoryczne: Anna Boboryk
Seria wydawnicza: Czytam sobie   
Opracowanie graficzne: Dorota Nowacka  
Oprawa: TWARDA 
Liczba stron: 160
Wiek: dzieci 5-7 lat
Cena: 49,99 zł.© Egmont Polska