Czytam sobie... już w Twojej szkole!



Ogłaszamy konkurs dla nauczycielek i nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej!

Wybierz jedną z książeczek z serii Czytam sobie, opracuj i prześlij konspekt/scenariusz zajęć z uczniami.

Do wygrania m.in.:  kolorowe pufy do szkolnego kącika czytelniczego, zestawy książek do klasowej biblioteczki oraz modne torby!

Zapraszamy wszystkie nauczycielki i wszystkich nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu scenariusza zajęć z wykorzystaniem wybranej pozycji z serii Czytam sobie.
Wszystkie metody i chwyty dozwolone – ważne, by zachęcić dzieciaki do czytania!

Konkurs trwa od 18 marca 2019 r. do 20 kwietnia 2019 r.
Termin nadsyłania prac upływa 20 kwietnia 2019 r. Ogłoszenie wyników nastąpi do 8 maja 2019 r. na stronie www.czytamsobie.pl

NAGRODY

  • 1 miejsce: 3 kolorowe pufy do kącika czytelniczego + zestaw 30 książek z serii Czytam sobie + torba + 50 metodników do pracy z uczniami
  • 2 miejsce: 2 duże pufy i zestaw 20 książek z serii Czytam sobie + torba + 50 metodników
  • 3 miejsce: 1 duża pufa oraz 1 mała pufa i zestaw 10 książek z serii Czytam sobie + torba + 50 metodników
  • 4-10 miejsce: zestaw 10 książek z serii Czytam sobie
  • 11-20 miejsce: zestaw 5 książek z serii Czytam sobie

Pracę wyślij na adres: kontakt@czytamsobie.pl. Dołącz nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy, adres.

 

Zainspiruj się!

Liczy się pomysł na ciekawą lekcję, może to być formuła gry, wycieczki, przedstawienia. Podążaj za zainteresowaniami uczniów i nowymi trendami. Pokaż uczniom, że czytanie to fajna zabawa!

Przygotowaliśmy też – we współpracy z mgr Jolantą Okuniewską – inspiracje do  opracowania własnych pomysłów z wykorzystaniem serii Czytam sobie.


Jolanta Okuniewska –
finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize! Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego w klasach I-III. W roku szkolnym 2012/2013 za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą i otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.  W 2013 r. znalazła się w finale konkursu Nauczyciel Roku 2013. W 2015 r. została finalistką The Global Teacher Prize. W 2016 r. uzyskała tytuł Honorowy Profesor Oświaty.

 

Pomysły Pani Jolanty Okuniewskiej na podstawie książek z poziomu 1 Fasola Eulalii (nowość marcowa), z poziomu 2 Cuda z mleka, a z poziomu 3 Rok z kocicą Izabelą znajdziesz tutaj

Dodatkowo udostępniamy tutaj 2 książki z serii Czytam sobie, na postawie których zostały przygotowane scenariusze przez Panią Jolantę Okuniewską.

 

Webinarium: Czytam sobie – Twoi uczniowie pokochają czytanie!

Przygotowaliśmy też – we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z klasą „Nauczyciel/ka 1 klasa” – dodatkową pomoc online.
Zapraszamy na webinarium z Panią Jolantą Okuniewską, podczas którego przedstawi „na żywo” swoje pomysły na wykorzystanie serii Czytam sobie w codziennej pracy oraz podzieli się sprawdzonymi narzędziami do zachęcania dzieci do samodzielnego czytania.
Zobacz, jak można pracować z Czytam sobie i weź udział w naszym konkursie!
Webinarium odbędzie się w dniu 20 marca o godzinie 18.00. Więcej o rejestracji na to wydarzenie znajdziesz na 1klasa.szkolazklasa.org.pl

Wszystkich zainteresowanych zakupem książek z serii Czytam sobie zapraszamy tutaj. Przygotowaliśmy specjalny rabat 30%

Więcej szczegółów o konkursie w regulaminie konkursu dostępnym tutaj

 

Partnerzy serii i konkursu:



© Egmont Polska