Formuła Elli

Ella wydaje się zwykłą nastolatką, a jednak, gdzie się pojawi, dzieją się dziwne rzeczy. W dzisiejszych czasach posądzenie kogoś o czary brzmi raczej niedorzecznie, ale… czy dziewczyna na pewno pochodzi z tego świata? Aby odkryć swoją tożsamość, dostrzec w sobie moc i nauczyć się żyć ze swoją odmiennością, Ella przemierzy krainy równoległe, pozna elfy i smoki, i przeżyje niezwykłe przygody, dzięki którym wreszcie zrozumie, że inny to znaczy wartościowy.
Świetnie napisana, ponadczasowa powieść fantasy o akceptacji samego siebie i odkrywaniu swojej tożsamości.

Udostępnij

Poznaj autora

"Poetka, pisarka, rysowniczka, lekarka specjalista medycyny rodzinnej. Autorka baśni dla dzieci, młodzieży i dorosłych: „Królowa wróżek” (tekst nagrodzony w konkursie Książka Przyjazna Dziecku w 2019) i „Trzecie oko” oraz „Wyprawa po magiczny lek” (Wyd. Saga Egmont, 2021 i 2022), „Drużyna Szeptunek” (2021, Wyd. New Space) oraz „Niezwykła podróż Aurory” (2022, Wyd. New Space), obie z ilustracjami autorki, a także „Uniwersytet Pani Bajki” (Wydawnictwo Zielona Sowa), który zwyciężył w konkursie „Najlepsza książka na zimę 2022” w kategorii dla starszych dzieci (serwis Granice.pl), a także otrzymał nagrodę główną XXI edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Zdobywczyni III nagrody w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” (2023). Laureatka konkursu „Pigmalion fantastyki” (2022). W dorobku poetyckim cztery zbiory wierszy. Na stałe mieszka w Szwecji. Ma męża i córkę. Uwielbia truskawki, słuchanie audiobooków i rysowanie obrazków metodą zentangle. "
Zobacz więcej

Książka nagrodzona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z wydawnictwami Papilon, Literatura i HarperKids, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, przy finansowym wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji „AMF Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 346 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,
oddając w Twoje ręce Formułę Elli zabiorę Cię do fantastycznego świata, pełnego mitycznych stworzeń, ale myślę, że szybko zorientujesz się, jak bardzo ten świat jest podobny do naszego. I wiesz, co? W naszym też da się odszukać taką formułę, która pozwala odkryć, że inność to nasza wielka siła i dzięki niej można zmienić rzeczywistość na lepszą, spojrzeć na siebie i innych z większą tolerancją. Różnice czynią nas wyjątkowymi. (…) Moja córka od urodzenia jest dwujęzyczna (zupełnie jak Ella). Ja z kolei (również jak bohaterka książki) mam pewną charakterystyczną cechę fizyczną. Otóż moje prawe ucho ma niewielki elfi guzek (naprawdę!). Dlatego doświadczenie bycia innym, czy nawet „połowicznym” nie jest mi obce, a wręcz stało się doskonałą inspiracją do napisania historii o półelfce i jej Formule. W ten sposób chcę Ci powiedzieć, że inność to nasza wielka siła. Różnice czynią nas wyjątkowymi. Niezależnie od pochodzenia, urody czy charakteru. Różnorodność jest naturalna, piękna i bardzo potrzebna.

Agnieszka Rautman-Szczepańska

Nazwa serii

Czytam, bo lubię

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

192

Rok wydania

2024

Wymiary

12,8×19,8 cm