Wzgórze snów

Kostka, Aleks i Gucio byli już prawie spakowani na słoneczne wakacje na rajskiej wyspie, kiedy nagle rodzice zmienili plany. Przecież mają rocznicę ślubu i chociaż raz należy im się wyprawa tylko we dwoje. W tym czasie ich zawiedzione dzieci miały udać się w podróż z dziwnymi dziadkami jeszcze dziwniejszym kamperem. I to gdzie? Do jakiejś nudnej mieściny o wiele mówiącej nazwie Nitąd! Chyba gorzej być nie mogło. Bardzo szybko okazuje się jednak, że i dziadkowie, i mieścina mają wiele tajemnic, a podczas podróży zaczynają dziać się rzeczy tajemnicze, niespodziewane i zupełnie nie z tego świata…
PREMIERA: 28 sierpnia 2024 r.

Udostępnij

Poznaj autora

"Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. "
Zobacz więcej

Napisali o książce:

Każdy ma swoje Wzgórze Snów – miejsce, w którym czas płynie inaczej i wszystko wydaje się możliwe. To właśnie tam Kostka, znana jako Velvet Muffin, uczy się doceniać proste rzeczy, zaczyna rozumieć moc słowa „przepraszam” i odkrywa, że bycie szczerą pomaga odnieść sukces w realu i… na TikToku.
Emka Kowalska, obibooki.pl

Wspaniała, wciągająca opowieść, która jest pomostem między pokoleniami, ale też między wyobraźnią i rzeczywistością. Pojedźmy razem do Nitąd.
Anna Jankowska, aktywneczytanie.pl

Wyjazd all inclusive czy wieś, w której nic nie ma? Jak wyobrażasz sobie najlepsze wakacje? Na pewno nie tak jak Kostka, Aleks i Gucio, którzy zamiast tropikalnych wysp muszą uciekać przed babami cmentarnymi. To nie tylko fascynująca podróż w czasie i przestrzeni, lecz także głęboka refleksja dla tych, którzy patrzą, a nie widzą…
Aneta Korycińska, babaodpolskiego.pl

Zatopione miasto. Ponad taflę wody wystaje jedynie wieża kościoła. Brzmi jak idealne tło do zbudowania niezwykłej opowieści, prawda? Taką właśnie powieść stworzyła Joanna Jagiełło. Zabiera nas w niej w podróż w przestrzeni i w czasie i pokazuje, że najważniejszą przestrzenią jest przestrzeń naszego serca, a to, co najbardziej warte jest naszego czasu – jest ponadczasowe.
Przemek Staroń, psycholog, autor książek, Nauczyciel Roku

Niezwykła wyprawa w czasie i przestrzeni niesie nas do przeszłości splątanej mitem, baśnią oraz czarem wspomnień utulonych gorącem lata. Smakowita gratka dla czytelników spragnionych intensywnej przygody.
Dr Katarzyna Slany, literaturoznawczyni, interpretatorka

Nazwa serii

Czytam, bo lubię

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

200

Rok wydania

2024

Wymiary

12,8×19,8 cm