Przyłącz się

Dla bibliotekarza / nauczyciela

Zapraszamy serdecznie do włączania się w Akcję „Czytam sobie”! Chcemy dotrzeć do bibliotek szkolnych i publicznych oraz przedszkoli i szkół z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom i jednostkom edukacyjnym zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

Można wydrukować fragmenty książek, kolorowanki, odznaki czytelnika lub dyplom,  a także scenariusze zajęć, które są gotowym planem na fascynującą lekcję w bibliotece czy w szkole. W przygotowaniu się do roli przewodnika małych czytelników pomogą Państwu porady i opinie ekspertów: pedagogów, psychologów, językoznawców, animatorów kultury i pisarzy w zakładach „Okiem eksperta” i „Tworzyć dla dzieci ”. Polecamy także sekcję „Znani oczytani”, gdzie aktorzy, dziennikarze i sportowcy opowiadają o swoich perypetiach z nauką czytania, ulubionych lekturach z dzieciństwa i o tym, czym dla nich samych oraz ich dzieci jest książka.
Wszystkim zarażonym bakcylem czytania, gratulujemy!

Jeśli prowadzą Państwo blogi, zapraszamy do udostępniania linków do naszej witryny i spotu, bądź umieszczenia logotypu akcji.

Zachęcamy też do dzielenia się z nami materiałami z przeprowadzenia zajęć czytelniczych w oparciu o książki z serii Czytam sobie; zdjęciami oraz relacjami pod adresem: kontakt@czytamsobie.pl. Najciekawsze relacje zamieścimy na naszym Facebooku CzytanieToDziała i nagrodzimy gadżetami związanymi z serią Czytam sobie.

Materiały do przeprowadzenia zajęć znajdą Państwo w zakładce do Pobrania oraz Tutaj.© Egmont Polska