Dzienniczek lektur – co zrobić, by był atrakcyjny dla dziecka?
Prowadzenie dzienniczka lektur to dla malucha wielka przygoda i motywacja do czytania. Sprawdź, co zrobić, by uatrakcyjnić dziecku prowadzenie notatek z przeczytanych książek.
Prowadzenie dzienniczka lektur to dla malucha wielka przygoda i motywacja do czytania. Sprawdź, co zrobić, by uatrakcyjnić dziecku prowadzenie notatek z przeczytanych książek.
Robert El Gendy w rozmowie z Emką Kowalską, o tym jaką rolę pełnią książki w życiu człowieka i jakie są korzyści z czytania.
Co zrobić, by maluchy za szybko nie zraziły się do czytania? Warto zacząć od „oswojenia” ich z książką. Podpowiadamy, jak to osiągnąć.
Twoja klasa nie dostała się do projektu Czytam Sobie? Nic straconego! Podpowiadamy, jak samodzielnie zorganizować akcję czytelniczą w swojej klasie.
Czy łatwo zainteresować dzieci historią? Tak! Czy łatwo to zainteresowanie utrzymać? Tutaj sprawa jest nieco trudniejsza. Pokażemy jak to zrobić.
Podczas jesieni dzieci, bardziej niż w innych porach roku, interesują się drzewami. Jak wykorzystać naturalną dziecięcą ciekawość? Sprawdź jakie książki wybrać? Jakie pomysły na zabawę zaproponować?
Na rozpoczynających naukę czytania czyhają liczne problemy. Jedną z najczęstszych trudności jest dysleksja. Sprawdź, co zrobić, by ją przezwyciężyć!
Książki z serii „Czytam sobie” są znakomitą propozycją do przygotowania kącika czytelniczego w klasie.
Już od narodzin dziecka przygotowujemy je do nauki czytania – dzięki opowiadaniu i rozmawianiu z nim, a także dawaniu dobrego przykładu poprzez codzienną lekturę.
Specjaliści biją na alarm – około 60% Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku ani jednej książki!
39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki w roku 2019. Tak wynika z najnowszych badań Biblioteki Narodowej dotyczących stanu czytelnictwa.
Poprosiliśmy gwiazdy znane z dużego ekranu (i nie tylko), by opowiedziały, jak oraz kiedy zaczęła się ich przygoda z samodzielnym czytaniem.