Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

Czytam sobie

Jeśli chcesz poprzez zabawę zachęcić swoje dziecko do samodzielnego czytania sięgnij po zestaw edukacyjny Czytam sobie. Pierwsze słowa. Doceniony Nagrodą Rodziców 2020 w XIII edycji plebiscytu eksperckiego w branży dziecięcej organizowanego przez portal zabawkowicz.pl

9788328146235
Udostępnij

Co zawiera zestaw do nauki czytania Pierwsze słowa?

  • książka Doktor Ola z poziomu 1 serii Czytam Sobie

Doktor Ola to dziewczynka, która w swoim pokoju urządza gabinet lekarski. Jej pomocy potrzebują kot, mops, tygrys, małpa i inne zwierzęta. A także Janek, kolega, który spadł z roweru. Tekst napisał Rafał Witek, lubiany autor książek dla dzieci. Książkę zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło. Wyrazy użyte w tekście nie zawierają polskich znaków i dwuznaków. To ułatwia samodzielne składanie słów.

  • poradnik dla rodziców Od pierwszej litery do pierwszego zdania

Znajdziesz w nim 35 pomysłów na zabawy z dzieckiem. Zawiera również cenne rady dla rodziców i opiekunów. Dowiesz się z niego od czego zacząć naukę czytania. Autorką poradnika jest Anna Buchner.

  • karty z literami

Alfabet zawiera 24 duże i małe litery (w tym „ł”). Spółgłoski i samogłoski zaznaczono różnymi kolorami. To pomysł zaczerpnięty z nauki czytania metodą Montessori.

 

  • karty edukacyjne

Karty do nauki czytania wykonane są z solidnej tektury. Na każdej znajduje się przedmiot, osoba lub zwierzę z ilustracji książki Doktor Ola. Podpisy do kart wykonane są literami pisanymi. To dlatego, że według ekspertów dzieciom łatwiej przejść od znajomości liter pisanych do drukowanych.

Jak korzystać z kart do nauki czytania?

Karty edukacyjne do nauki czytania możesz wykorzystać na wiele sposobów. Pomysły znajdziesz w poradniku dla rodziców. Dziecko może układać słowa, dopasowywać podpisy do obrazków, układać historie z podanych wyrazów.

Dlaczego warto wybrać zestaw Pierwsze słowa?

Ten zestaw edukacyjny czerpie z różnych metod nauki czytania. Można go stosować na wiele sposobów. Dzięki temu możesz go dopasować do temperamentu Twojego dziecka. Sprawdzi się w każdej rodzinie. Wiele ćwiczeń opisanych w poradniku pasuje do innych książek z poziomu 1 serii Czytam sobie.


Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.