Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

Czytam sobie

Jeśli chcesz poprzez zabawę zachęcić swoje dziecko do samodzielnego czytania sięgnij po zestaw edukacyjny Czytam sobie. Pierwsze słowa.

9788328146235
Udostępnij

Co zawiera zestaw do nauki czytania Pierwsze słowa?

  • książka Doktor Ania z poziomu 1 serii Czytam Sobie

Doktor Ola to dziewczynka, która w swoim pokoju urządza gabinet lekarski. Jej pomocy potrzebują kot, mops, tygrys, małpa i inne zwierzęta. A także Janek, kolega, który spadł z roweru. Tekst napisał Rafał Witek, lubiany autor książek dla dzieci. Książkę zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło. Wyrazy użyte w tekście nie zawierają polskich znaków i dwuznaków. To ułatwia samodzielne składanie słów.

  • poradnik dla rodziców Od pierwszej litery do pierwszego zdania

Znajdziesz w nim 35 pomysłów na zabawy z dzieckiem. Zawiera również cenne rady dla rodziców i opiekunów. Dowiesz się z niego od czego zacząć naukę czytania. Autorką poradnika jest Anna Buchner.

  • karty z literami

Alfabet zawiera 24 duże i małe litery (w tym „ł”). Spółgłoski i samogłoski zaznaczono różnymi kolorami. To pomysł zaczerpnięty z nauki czytania metodą Montessori.

 

  • karty edukacyjne

Karty do nauki czytania wykonane są z solidnej tektury. Na każdej znajduje się przedmiot, osoba lub zwierzę z ilustracji książki Doktor Ola. Podpisy do kart wykonane są literami pisanymi. To dlatego, że według ekspertów dzieciom łatwiej przejść od znajomości liter pisanych do drukowanych.

Jak korzystać z kart do nauki czytania?

Karty edukacyjne do nauki czytania możesz wykorzystać na wiele sposobów. Pomysły znajdziesz w poradniku dla rodziców. Dziecko może układać słowa, dopasowywać podpisy do obrazków, układać historie z podanych wyrazów.

Dlaczego warto wybrać zestaw Pierwsze słowa?

Ten zestaw edukacyjny czerpie z różnych metod nauki czytania. Można go stosować na wiele sposobów. Dzięki temu możesz go dopasować do temperamentu Twojego dziecka. Sprawdzi się w każdej rodzinie. Wiele ćwiczeń opisanych w poradniku pasuje do innych książek z poziomu 1 serii Czytam sobie.


Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.