Palcem po mapie, czyli 5 pomysłów na zajęcia literacko-krajoznawcze
Podróże kształcą. Dlatego warto pokazywać dzieciom różnorodność świata, wykorzystując w tym celu literaturę.
Podróże kształcą. Dlatego warto pokazywać dzieciom różnorodność świata, wykorzystując w tym celu literaturę.
Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o historii? Jak przybliżać postacie historyczne? Jak nie zniechęcić do polskiej historii międzywojennej? Jak sprawić, by po lekcji zostały w młodych głowach daty i fakty związane z odzyskaniem niepodległości? Jak nie nudzić i nie zanudzić opowiadając o Naczelniku Piłsudskim?
Dzień Dziecka to świetna okazja na propagowanie czytelnictwa w szkole. Zobacz, jakie atrakcje przygotować, by zarazić najmłodszych pasją do czytania.
Sposoby i metody jak zachęcić dzieci do prób samodzielnego czytania. Sprawdź, jak mogą pomóc w tym hobby i pasje dzieci.
Uczestnicy projektu zachęcali dzieci do czytania i tym samym odkrywania świata, budowania w nich poczucia wartości i tego, że sami mogą dużo. Zobacz najciekawsze pomysły.
Dziękujemy za aktywny udział w akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się (komponent Nauczyciel/ka I klasa). Mamy nadzieję, że macie już w klasie dzieci, które kochają książki. TERAZ! Zachęcamy Was do wypełnienia krótkiego sprawozdania z Waszych działań czytelniczych. Czekamy na Wasze relacje […]
Czy w kuchni można nauczyć się czytania? Jak najbardziej! To jedno z najlepszych miejsc na naukę! Sprawdź, dlaczego warto czytać w kuchni.
Twoja klasa nie dostała się do projektu Czytam Sobie? Nic straconego! Podpowiadamy, jak samodzielnie zorganizować akcję czytelniczą w swojej klasie.
Podczas jesieni dzieci, bardziej niż w innych porach roku, interesują się drzewami. Jak wykorzystać naturalną dziecięcą ciekawość? Sprawdź jakie książki wybrać? Jakie pomysły na zabawę zaproponować?
Książki z serii „Czytam sobie” są znakomitą propozycją do przygotowania kącika czytelniczego w klasie.
Neuropsycholog doktor David Lewis udowodnił także, że tylko 6 minut czytania zmniejsza poziom stresu o 60%. A poza tym wszystkim to doskonały sposób na nudę.
Wiesz, dlaczego dziecko nie chce czytać? Spróbujemy pomóc w znalezieniu rozwiązania problemu.