Czytam sobie z bakcylem

Twoje dziecko czyta już płynnie i chcesz rozwijać w nim pasję czytania? Sięgnij po książki z serii „Czytam sobie z bakcylem”. Do tej pory ukazały się trzy tytuły, w przygotowaniu kolejne.
Książki dla 7-latka czy 9-latka? Dla kogo jest seria „Czytam sobie z bakcylem”? Kluczowe są umiejętności dziecka. To seria dla dzieci, które bez problemu czytają książki z trzeciego poziomu serii Czytam sobie i chcą sięgnąć po dłuższe lektury. Uniwersalne tematy zainteresują dzieci w różnym wieku.
Zalety serii „Czytam sobie z bakcylem” wydawnictwa HarperCollins Polska:
  • Wciągające, rozbudowane historie napisane przez cenionych autorów książek dla dzieci.
  • Ilustracje znanych polskich rysowników – są atrakcyjnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Nie pojawiają się jednak na każdej stronie.
  • Dość duża czcionka.
  • Odstęp między linijkami ułatwia czytanie.
  • Podział na rozdziały pozwala zaplanować czas na czytanie.
  • Wygodny format.

Maurizio. Kot w okularach

Czytam sobie z bakcylem

Książka dla dzieci, która uczy empatii i pokazuje, co jest w życiu ważne. Kot Maurizio to gwiazdor, wokalista znanego zespołu. Przykłada wielką wagę do swojego wyglądu. Jest smakoszem. Jest bardzo bogaty. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Maurizio musi zacząć nosić okulary. Kot w okularach? Kto to widział! Paparazzi mają używanie. Artysta ma tylko jedno wyjście. Musi się ukryć w miejscu, w którym nikt go nie rozpozna. Tak trafia do schroniska dla kotów. Poznaje tam kocury i kotki po przejściach. Pod ich wpływem zaczyna dostrzegać, ile szczęścia miał w życiu.

Maurizio. Włoska przygoda

Czytam sobie z bakcylem

Druga część przygód kota Maurizia. Książka dla dzieci, które interesują się ekologią. Maurizio, znany wokalista szykuje się na koncert we Włoszech. Zamawia kostiumy sceniczne, które łączą w sobie polskie i włoskie tradycje. Planuje spacery po Rzymie. To książka, w której pojawia się wątek kryminalny. Plany Maurizia chcą pokrzyżować jego konkurenci. W wyniku pomyłki przyjaciel głównego bohatera zostaje porwany i trafia na farmę lisów. Czy uda się go uratować?

Tajemnica namokniętej gąbki

Czytam sobie z bakcylem

Powieść detektywistyczna dla dzieci i współczesna wersja bajki o syrence w jednym. W szkole Barta i Ziutka dzieją się dziwne rzeczy. Mokra kreda rozpada się w rękach. Ociekająca wodą gąbka pachnie rzecznym szlamem. Z szatni giną trampki. Wszędzie unosi się zapach tataraku. Chłopcy próbują rozwiązać tę zagadkę. Chętnie pomagają im w tym siostry – książka pokazuje relacje między rodzeństwem. Okazuje się, że sprawczynią zamieszania jest pewna syrena, która poświęciła wszystko, żeby spełnić marzenie. Chce grać w futbol. To jedna z niewielu książek, które pokazują, że dziewczynki mogą grać w piłkę nożną! Czy mieszkanka rzeki zostanie w szkole na zawsze? Czy wygra decydujący mecz?