Katarzyna Kozłowska

"Wierzy w recycling i w dobro, które powraca. "

Z wykształcenia jest dziennikarką, z wyboru wegetarianką, z zamiłowania fotografką i podróżniczką, a ostatnio także pisarką. Jeździ po świecie w poszukiwaniu inspiracji do nowych, zdrowych dań wegetariańskich, które fotografuje i opisuje na swoim blogu www.silkdressdiet. blogspot.com. Miłośniczka pchlich targów. Uwielbia, gdy stare, niepotrzebne przedmioty dostają nowe życie i kochającego właściciela. Wierzy w recycling i w dobro, które powraca. Ma dwa koty – Ryjka i Poziomkę.

Zobacz książki

Akiko i Helenka

Ucząca otwartości książka dla dzieci interesujących się innymi kulturami. Helenka mieszka w starej kamienicy. Uwielbia swoich sąsiadów, ale brakuje jej kogoś w jej wieku. Kiedy pewnego dnia pod domem parkuje ciężarówka wypełniona meblami i kartonami, Hela jest bardzo podekscytowana. Wygląda na to, że w bloku zamieszka jej rówieśniczka! Czy Akiko, która przyleciała z dalekiego Tokio mówi po polsku? Czy posmakują jej placki z jabłkami usmażone przez Helę? Czy dziewczynki z dwóch krańców świata coś łączy? Książkę Katarzyny Kozłowskiej zilustrowała Agnieszka Żelewska. To propozycja z poziomu 2 serii „Czytam sobie”.

Maurizio. Kot w okularach

Czytam sobie z bakcylem

Książka dla dzieci, która uczy empatii i pokazuje, co jest w życiu ważne. Kot Maurizio to gwiazdor, wokalista znanego zespołu. Przykłada wielką wagę do swojego wyglądu. Jest smakoszem. Jest bardzo bogaty. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Maurizio musi zacząć nosić okulary. Kot w okularach? Kto to widział! Paparazzi mają używanie. Artysta ma tylko jedno wyjście. Musi się ukryć w miejscu, w którym nikt go nie rozpozna. Tak trafia do schroniska dla kotów. Poznaje tam kocury i kotki po przejściach. Pod ich wpływem zaczyna dostrzegać, ile szczęścia miał w życiu.

Maurizio. Włoska przygoda

Czytam sobie z bakcylem

Druga część przygód kota Maurizia. Książka dla dzieci, które interesują się ekologią. Maurizio, znany wokalista szykuje się na koncert we Włoszech. Zamawia kostiumy sceniczne, które łączą w sobie polskie i włoskie tradycje. Planuje spacery po Rzymie. To książka, w której pojawia się wątek kryminalny. Plany Maurizia chcą pokrzyżować jego konkurenci. W wyniku pomyłki przyjaciel głównego bohatera zostaje porwany i trafia na farmę lisów. Czy uda się go uratować?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.