Agnieszka Żelewska

"Lubi podróżować do małych miasteczek, spotkania z dziećmi i rozmowy o książkach."

Ilustratorka książek dla dzieci. Najbardziej lubi rysować świnki (szczególnie Wesołe Ryjki), dobre czarownice (na przykład Irenki) i szyć koty-żelkoty. Lubi podróżować do małych miasteczek, spotkania z dziećmi i rozmowy o książkach.

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akiko i Helenka

Ucząca otwartości książka dla dzieci interesujących się innymi kulturami. Helenka mieszka w starej kamienicy. Uwielbia swoich sąsiadów, ale brakuje jej kogoś w jej wieku. Kiedy pewnego dnia pod domem parkuje ciężarówka wypełniona meblami i kartonami, Hela jest bardzo podekscytowana. Wygląda na to, że w bloku zamieszka jej rówieśniczka! Czy Akiko, która przyleciała z dalekiego Tokio mówi po polsku? Czy posmakują jej placki z jabłkami usmażone przez Helę? Czy dziewczynki z dwóch krańców świata coś łączy? Książkę Katarzyny Kozłowskiej zilustrowała Agnieszka Żelewska. To propozycja z poziomu 2 serii „Czytam sobie”.

Maurizio. Włoska przygoda

Czytam sobie z bakcylem

Druga część przygód kota Maurizia. Książka dla dzieci, które interesują się ekologią. Maurizio, znany wokalista szykuje się na koncert we Włoszech. Zamawia kostiumy sceniczne, które łączą w sobie polskie i włoskie tradycje. Planuje spacery po Rzymie. To książka, w której pojawia się wątek kryminalny. Plany Maurizia chcą pokrzyżować jego konkurenci. W wyniku pomyłki przyjaciel głównego bohatera zostaje porwany i trafia na farmę lisów. Czy uda się go uratować?

Maurizio. Kot w okularach

Czytam sobie z bakcylem

Książka dla dzieci, która uczy empatii i pokazuje, co jest w życiu ważne. Kot Maurizio to gwiazdor, wokalista znanego zespołu. Przykłada wielką wagę do swojego wyglądu. Jest smakoszem. Jest bardzo bogaty. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Maurizio musi zacząć nosić okulary. Kot w okularach? Kto to widział! Paparazzi mają używanie. Artysta ma tylko jedno wyjście. Musi się ukryć w miejscu, w którym nikt go nie rozpozna. Tak trafia do schroniska dla kotów. Poznaje tam kocury i kotki po przejściach. Pod ich wpływem zaczyna dostrzegać, ile szczęścia miał w życiu.

Złota rybka

Czytam sobie. Poziom 2

Książka, która pomoże odciągnąć dziecko od tabletu. Rodzeństwo, Werka i Mati spędzają sobotę nad Bugiem u swojej ekscentrycznej babci Doroty. Mati jest niezadowolony. Tata nie pozwolił mu zabrać ze sobą smartfona ani tabletu. To dlatego, że chłopiec ostatnio za dużo grał. Zapomniał przez to o odrobieniu pracy domowej. Obrażony Mati nie chce budować z siostrą i babcią domku na drzewie. Woli spędzać czas sam. Z okolicznego stawu wyławia złotego karpia. To rybka z bajki, która spełni jego życzenie. Chłopiec prosi o smartfon. I spędza całą sobotę przed ekranem. Szybko zrozumie, jak wiele przez to stracił…