Polecane książki

Jako rodzic masz ogromny wpływ na to, po jakie lektury Twoje dziecko sięga u początków przygody z książkami. Chcesz wiedzieć, co warto wybrać dla pociechy? Ciekawi Cię, jakie książkowe nowości pojawiają się na rynku wydawniczym? Szukasz ciekawej lektury dla swojego dziecka i chcesz dobrać ją do jego zainteresowań? Zajrzyj do tej kategorii. Recenzujemy w niej najciekawsze książki dla dzieci i wskazujemy, na jakim etapie czytania warto wybrać konkretne lektury. Podpowiadamy, jak wyciągnąć z lektury takich książeczek wszystko to, co najlepsze. Sprawdź też naszą ofertę książek dla dzieci.

„Czytam, bo lubię” – nowa seria wciągających powieści dla dzieci wychowanych na „Czytam sobie”

W ciągu ostatnich dziesięciu lat tysiące polskich dzieci nauczyło się czytać wraz z książkami z serii Czytam sobie. Młodzi czytelnicy i czytelniczki nie tylko opanowali tę trudną sztukę, co najważniejsze, pokochali czytanie! Kiedy dzieci już bez trudu i z prawdziwą radością połykają książki z najbardziej zaawansowanego, trzeciego poziomu serii Czytam sobie, są gotowe na kolejne […]

Zaproś uczniów na naprawdę ciekawą lekcję historii

Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o historii? Jak przybliżać postacie historyczne? Jak nie zniechęcić do polskiej historii międzywojennej? Jak sprawić, by po lekcji zostały w młodych głowach daty i fakty związane z odzyskaniem niepodległości? Jak nie nudzić i nie zanudzić opowiadając o Naczelniku Piłsudskim?