Aleksandra Artymowska

"Ma bzika na punkcie Azji Wschodniej: mieszkała w Chinach, uwielbia pić kawę wietnamską, nosić japońskie kimono i gotować po koreańsku. "

Ilustratorka oraz autorka książek dla dzieci, mama Zosi i Jasia, żona szalonego naukowca. Ma bzika na punkcie Azji Wschodniej: mieszkała w Chinach, uwielbia pić kawę wietnamską, nosić japońskie kimono i gotować po koreańsku. Dużo podróżuje, a jej książki wydawane są w wielu krajach na całym świecie.

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Aniela i inni. O Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy

Książka dla dzieci zainteresowanych historią Polski. Opowieść o najsłynniejszym polskim domu towarowym, którego losy splotły się z burzliwymi wydarzeniami z początku dwudziestego wieku. Jak malutki pokoik w kamienicy zmienił się w największy dom handlowy w tej części Europy? Co można było kupić w budynku przy ulicy Brackiej w Warszawie? Dlaczego u braci Jabłkowskich chcieli pracować wszyscy mieszkańcy miasta? Sklep, który jako jeden z niewielu budynków przetrwał bombardowanie Warszawy był nawet w trakcie Powstania szpitalem polowym! Autor Cezary Łazarewicz przybliża losy rodziny wizjonerów, patriotów i odpowiedzialnych pracodawców. Książkę zilustrowała Aleksandra Artymowska.