Aniela i inni. O Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy

Książka dla dzieci zainteresowanych historią Polski. Opowieść o najsłynniejszym polskim domu towarowym, którego losy splotły się z burzliwymi wydarzeniami z początku dwudziestego wieku. Jak malutki pokoik w kamienicy zmienił się w największy dom handlowy w tej części Europy? Co można było kupić w budynku przy ulicy Brackiej w Warszawie? Dlaczego u braci Jabłkowskich chcieli pracować wszyscy mieszkańcy miasta? Sklep, który jako jeden z niewielu budynków przetrwał bombardowanie Warszawy był nawet w trakcie Powstania szpitalem polowym! Autor Cezary Łazarewicz przybliża losy rodziny wizjonerów, patriotów i odpowiedzialnych pracodawców. Książkę zilustrowała Aleksandra Artymowska.

Aleksandra Artymowska 978-83-281-3635-9
Udostępnij

Poznaj autora

"Mówi, że nie wymyśla historii, tylko próbuje je odtwarzać. "
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Ma bzika na punkcie Azji Wschodniej: mieszkała w Chinach, uwielbia pić kawę wietnamską, nosić japońskie kimono i gotować po koreańsku. "
Zobacz więcej

Pełna niezwykłych detali i fascynujących faktów opowieść o znanym domu towarowym, który w międzywojennej Polsce stał się symbolem dobrobytu i ulubionym miejscem eleganckich obywateli II RP. Cezary Łazarewicz – autor książki o Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy dla dorosłych – postanowił przybliżyć tę historię także dzieciom. Opisana przez niego historia, którą ubarwiają ilustracje Aleksandry Artymowskiej, może być dla młodych czytelników fascynującą podróżą w świat sklepów, jakich już dzisiaj nie ma.

Nazwa serii

Czytam sobie – poziom 3

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

64

Rok wydania

2018

Wymiary

145×185 mm