Tomek Kozłowski

"Hoduje oliwki i figi, o których wie wszystko (no prawie...)."

Ilustruje książki dla dzieci, czasem – podręczniki szkolne. Współpracuje z różnymi wydawnictwami. Poza rysowaniem uwielbia książki o ogrodach. Od kilku lat aktywny pasjonat ogrodów, entuzjasta roślin śródziemnomorskich. Hoduje oliwki i figi, o których wie wszystko (no prawie...).

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Tramwaj numer 28

Książka dla dzieci o Lizbonie, stolicy Portugalii. Czy wiesz, że to miasto najlepiej zwiedzać tramwajem? Ale nie pierwszym lepszym! Bynajmniej! Ten wyjątkowy pojazd ma żółte, staromodne wagony, charakterystyczne lampy i jeździ wyjątkową trasą. Wyjątkowi bywają również jego pasażerowie i pasażerki – zarówno przyjezdni, jak i osoby mieszkające w Lizbonie. A gdy w kultowym tramwaju spotkają się turysta, dama, nastolatek, muzyk, mały chłopiec i tajemniczy Miguel, przejażdżka stromymi uliczkami staje się prawdziwą przygodą!

PREMIERA 13 marca 2024 r.

Kura Krystyna i jej banda

Zabawna książka o wiejskich zwierzętach. Kura Krystyna, dyrektorka zagrody „Stokrotka” cieszy się szacunkiem innych zwierząt. Słuchają jej indyk Marian, pies Bies, gawron Edward, a nawet kogut Zenon! Gdy pewnego dnia Krystyna zostaje porwana przez lisa, przyjaciele ruszają jej na pomoc. W trakcie zaciętej walki Krystyna odkrywa w sobie moc. To prawdziwa kura karateka! Dynamiczna opowieść autorstwa Justyny Bednarek to propozycja z poziomu 1 serii „Czytam sobie”. Kurę Krystynę i bandę jej przyjaciół sportretował Tomek Kozłowski.

Lem i zagadki Kosmosu

Biografia Stanisława Lema dla dzieci spodoba się czytelnikom i czytelniczkom zainteresowanym tajemnicami Kosmosu. W książce dzieci znajdą informacje o tym, jak powstał wszechświat. Dowiedzą się też, jak wyglądało dzieciństwo i młodość Lema, co studiował i o czym pisał i jakie były jego ukochane miejsca w Polsce. Marcin Baran pisze również o tym, jakie ukryte treści można znaleźć w jego prozie. I zachęca młodych czytelników i czytelniczki do snucia własnych historii i uważnego obserwowania świata. Ilustracje to dzieło Tomka Kozłowskiego. Pozycja z podserii – Fakty.

Chrapka na apkę

Książka, która pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby. Poruszającą ważny współczesny problem książkę, w serii Czytam sobie – poziom 1, Jarosława Kamińskiego zilustrował Tomek Kozłowski.

Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji

Książka dla dzieci, które lubią technikę. Historia rozwoju motoryzacji widziana oczami małego chłopca, którego tata ma odpowiedzialne zadanie – machając czerwoną chorągiewką ostrzega użytkowników angielskich dróg, że nadjeżdża lord w powozie bez koni. Co trzeba zrobić, żeby automobile były wygodniejsze, szybsze, bezpieczniejsze, tańsze, bardziej dostępne? Kim byli Benz, Ford i Dunlop? Jak wyglądał pierwszy legendarny wyścig na trasie Paryż -Rouen? Gdzie stanął pierwszy sygnalizator świetlny?

Wyprawa Kon-Tiki

Czytam sobie. Poziom 2

Książka dla dzieci, które lubią historię i marzą o dalekich wyprawach. Prawdziwa historia utrzymana w reportażowym stylu. Thor, młody norweski naukowiec nie wierzył w teorię, że pierwsi mieszkańcy Polinezji przybyli na wyspy z Azji. Uważał, że byli to Inkowie z Ameryki. Przypuszczenia Thora były wyśmiewane. Świat potrzebował dowodów. Odważny naukowiec zbudował więc tratwę. Taką, jakimi podróżowali Inkowie. Z lekkiego drewna, konopnych lin i liści bambusa. Tak rozpoczęła się podróż, którą wiele osób uznało za szaloną. 5000 mil na tratwie!