Joanna Jagiełło

"Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. "

Absolwentka anglistyki UW. Autorka książek dla młodzieży – „Kawa z kardamonem” i „Czekolada z chili” Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Ma dwie córki: Julkę i Basię, które są dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wiedzy o świecie. Lubi polską prozę i szwedzkie kryminały, hiszpańskie kino oraz podróże z plecakiem i aparatem.

Zobacz książki

Babula Babalunga

Książka dla dzieci, które lubią historie z dreszczykiem. Porusza wiele problemów dotyczących współczesnych rodzin, takich jak problemy finansowe czy tęsknota za rodzicem, który wyjechał w celach zarobkowych. Ola razem z braćmi i mamą mieszka w starej willi nad stawem. Mama dzieci prowadzi pensjonat. Niestety w tym roku lato jest deszczowe i turyści nie dopisali. Kiedy dziewczynka przyprowadza do domu ekscentryczną staruszkę, która chce wynająć pokój wydaje się, że kłopoty rodziny się skończą. Tymczasem w Willi nad Modrym Stawem zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Jaką tajemnicę skrywa turystka zwana Babulą Babalungą? Trzymająca w napięciu historia z zaskakującym zakończeniem autorstwa Joanny Jagiełło. Książkę zilustrował Daniel de Latour.

Futuropolis Miasto jutra

Książka dla dzieci, które lubią wyobrażać sobie, jak świat będzie wyglądał w przyszłości. Antek zdobywa sto procent punktów w teście z matematyki. Jedna z koleżanek nazywa go kujonem. Nauczyciel staje w obronie pilnego ucznia. Według niego, to takie osoby, jak Antek stworzą w przyszłości miasta jutra. Chłopcu bardzo podoba się ten pomysł. Sam choruje na astmę i męczy się w mieście pełnym smogu. Gdy zasypia, śni mu się idealne miasto przyszłości. Przyjazne mieszkańcom, czyste, kompaktowe i samowystarczalne. Są w nim ekofarmy i ekologiczny miejski transport korzystający z energii odnawialnej. Książka Joanny Jagiełło stanowi punkt wyjścia do rozmów o nowoczesnej urbanistyce. Ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło pomogą czytelnikom i czytelniczkom wyobrazić sobie miasta przyszłości. Pozycja z podserii EKO.

Wyprawa Kon-Tiki

Czytam sobie. Poziom 2

Książka dla dzieci, które lubią historię i marzą o dalekich wyprawach. Prawdziwa historia utrzymana w reportażowym stylu. Thor, młody norweski naukowiec nie wierzył w teorię, że pierwsi mieszkańcy Polinezji przybyli na wyspy z Azji. Uważał, że byli to Inkowie z Ameryki. Przypuszczenia Thora były wyśmiewane. Świat potrzebował dowodów. Odważny naukowiec zbudował więc tratwę. Taką, jakimi podróżowali Inkowie. Z lekkiego drewna, konopnych lin i liści bambusa. Tak rozpoczęła się podróż, którą wiele osób uznało za szaloną. 5000 mil na tratwie!

 

Wzgórze snów

Kostka, Aleks i Gucio byli już prawie spakowani na słoneczne wakacje na rajskiej wyspie, kiedy nagle rodzice zmienili plany. Przecież mają rocznicę ślubu i chociaż raz należy im się wyprawa tylko we dwoje. W tym czasie ich zawiedzione dzieci miały udać się w podróż z dziwnymi dziadkami jeszcze dziwniejszym kamperem. I to gdzie? Do jakiejś nudnej mieściny o wiele mówiącej nazwie Nitąd! Chyba gorzej być nie mogło. Bardzo szybko okazuje się jednak, że i dziadkowie, i mieścina mają wiele tajemnic, a podczas podróży zaczynają dziać się rzeczy tajemnicze, niespodziewane i zupełnie nie z tego świata…
PREMIERA: 28 sierpnia 2024 r.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.