Ewa Poklewska-Koziełło

"Mieszka w Sopocie na strychu – z jej dachu widać morze, a przy dobrej pogodzie nawet Hel."

Urodziła się w Gdańsku, gdzie później ukończyła studia na wydziale Architektury PG. Zilustrowała już kilkadziesiąt książek dla dzieci. Zdecydowanie woli rysować niż pisać. Na stałe współpracuje z czasopismem ,,Świerszczyk” i wieloma wydawnictwami w Polsce i zagranicą. Jej ilustracje były prezentowane na licznych wystawach. Pierwszymi recenzentami jej prac są własne dzieci – Ada, Grześ i Tosia. Mieszka w Sopocie na strychu – z jej dachu widać morze, a przy dobrej pogodzie nawet Hel.

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Marta i skarby

Kontynuacja uwielbianych przez dzieci książek „Marta i ufoludek” i „Marta i zagadkowy pojazd”. Tym razem dziewczynka testuje nowy wynalazek wuja Damazego. To Skarbek -przyrząd do poszukiwania skarbów. Dzięki niemu wujek znajduje w parku stary medal i blok rysunkowy z kredkami. Znaleziska trafiają w dobre ręce, ale Marta jest rozczarowana – spodziewała się znaleźć coś cenniejszego. Gdy bierze urządzenie do ręki, znajduje coś o wielkiej wartości… To lektura, która uczy doceniać to, co mamy. Przygody Marty opisuje Wojciech Widłak. Zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło. „Marta i skarby” to książka z poziomu 1 serii „Czytam sobie”.

Futuropolis Miasto jutra

Książka dla dzieci, które lubią wyobrażać sobie, jak świat będzie wyglądał w przyszłości. Antek zdobywa sto procent punktów w teście z matematyki. Jedna z koleżanek nazywa go kujonem. Nauczyciel staje w obronie pilnego ucznia. Według niego, to takie osoby, jak Antek stworzą w przyszłości miasta jutra. Chłopcu bardzo podoba się ten pomysł. Sam choruje na astmę i męczy się w mieście pełnym smogu. Gdy zasypia, śni mu się idealne miasto przyszłości. Przyjazne mieszkańcom, czyste, kompaktowe i samowystarczalne. Są w nim ekofarmy i ekologiczny miejski transport korzystający z energii odnawialnej. Książka Joanny Jagiełło stanowi punkt wyjścia do rozmów o nowoczesnej urbanistyce. Ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło pomogą czytelnikom i czytelniczkom wyobrazić sobie miasta przyszłości. Pozycja z podserii EKO.