Już wkrótce!
Zagraj to, Fryderyku!
„Zagraj to, Fryderyku!” – zachęcała mama. „Zagraj to, Fryderyku!” – wołała publiczność. Więc Fryderyk grał! Grał jedne z najpiękniejszych melodii, jakie zna świat…
Każdy człowiek, nawet najbardziej znany na świecie, nawet taki, który został świętym – był kiedyś dzieckiem. Ciepła opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel z pierwszego poziomu serii „Czytam sobie” to historia o takim właśnie człowieku – o świętym Janie Pawle II.
„Zagraj to, Fryderyku!” – zachęcała mama. „Zagraj to, Fryderyku!” – wołała publiczność. Więc Fryderyk grał! Grał jedne z najpiękniejszych melodii, jakie zna świat…
Książka z podserii „Fakty” dla dzieci zainteresowanych fizyką i historią. Biografia Isaaka Newtona dla dzieci będzie świetnym uzupełnieniem nie tylko lekcji polskiego, ale również zajęć z przyrody. Historia ciekawego świata chłopca, który od najmłodszych lat z uwagą obserwował otaczającą go rzeczywistość. Choć uwielbiał zwierzęta, nie chciał zostać farmerem. Wybrał studia na prestiżowej uczelni, które przerwał wybuch epidemii dżumy. To w tym czasie sformułował jedno z najsłynniejszych praw fizyki. Czym jeszcze, oprócz grawitacji zajmował się Newton? Jakie urządzenie wynalazł? Jak nazywał się jego ukochany pies? Tekst Anny Czerwińskiej-Rydel zilustrowała Agata Kopff.
Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.
Albert Einstein był od dziecka ogromnie ciekawy świata. Zadawał pytania i szukał odpowiedzi. Po drodze stworzył kilka wybitnych teorii fizycznych. I zawsze trochę był dzieckiem…
Kontynuacja uwielbianych przez dzieci książek „Marta i ufoludek” i „Marta i zagadkowy pojazd”. Tym razem dziewczynka testuje nowy wynalazek wuja Damazego. To Skarbek -przyrząd do poszukiwania skarbów. Dzięki niemu wujek znajduje w parku stary medal i blok rysunkowy z kredkami. Znaleziska trafiają w dobre ręce, ale Marta jest rozczarowana – spodziewała się znaleźć coś cenniejszego. Gdy bierze urządzenie do ręki, znajduje coś o wielkiej wartości… To lektura, która uczy doceniać to, co mamy. Przygody Marty opisuje Wojciech Widłak. Zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło. „Marta i skarby” to książka z poziomu 1 serii „Czytam sobie”.
Książka dla dzieci, które lubią wyobrażać sobie, jak świat będzie wyglądał w przyszłości. Antek zdobywa sto procent punktów w teście z matematyki. Jedna z koleżanek nazywa go kujonem. Nauczyciel staje w obronie pilnego ucznia. Według niego, to takie osoby, jak Antek stworzą w przyszłości miasta jutra. Chłopcu bardzo podoba się ten pomysł. Sam choruje na astmę i męczy się w mieście pełnym smogu. Gdy zasypia, śni mu się idealne miasto przyszłości. Przyjazne mieszkańcom, czyste, kompaktowe i samowystarczalne. Są w nim ekofarmy i ekologiczny miejski transport korzystający z energii odnawialnej. Książka Joanny Jagiełło stanowi punkt wyjścia do rozmów o nowoczesnej urbanistyce. Ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło pomogą czytelnikom i czytelniczkom wyobrazić sobie miasta przyszłości. Pozycja z podserii EKO.
Marta z klasy Ib chodzi na zajęcia plastyczne do Domu Kultury. Pewnego dnia przytrafia jej się bardzo dziwna przygoda – w jej życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy przyjaciel…
„Figle w fokarium” to historyjka o wizycie dwójki dzieci w helskim fokarium. Poznajemy foki i ich opiekunów, dowiadujemy się co nieco o życiu i zwyczajach tych morskich ssaków. Znakomite ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło oddają realia tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Zachęcamy do odwiedzin!
„Wyprawa na biegun” to opowieść o ekspedycji Roalda Amundsena w roku 1911, zakończona zdobyciem bieguna południowego. Wraz z członkami ekspedycji przedzieramy się przez mroźną Antarktydę, witamy z pingwinami i pędzimy psim zaprzęgiem. Solidna dawka przygody i wiedzy!
Albert Einstein był od dziecka ogromnie ciekawy świata. Zadawał pytania i szukał odpowiedzi. Po drodze stworzył kilka wybitnych teorii fizycznych. I zawsze trochę był dzieckiem…
Kolejna przygoda Marty z Ib. Tym razem dziewczynka odkrywa tajemniczy pojazd w pracowni wujka naukowca…
Już wkrótce!
Nazwa serii | Czytam Sobie Poziom 1 |
---|---|
Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
Liczba stron | 32 |
Rok wydania | 2016, 2021 |
Wymiary | 14.5×18.5cm |
Tytułowa parasolka nie jest zwyczajnym przedmiotem, lecz przewodniczką czytelnika w podróży w przeszłość. Szybuje nad miastem i z jej perspektywy oglądamy Gdynię sprzed stu lat. Unoszona przez morski wiatr ucieka kolejnym postaciom (np. Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu), a w tle trwa budowa portu i wre miejskie życie.
Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości.
Bela to najbardziej odjazdowa krowa na całej farmie. Ma własny samochód wyścigowy, uwielbia rajdy, ostre zakręty i wysokie obroty. Ale wygrywanie za wszelką cenę nie jest w jej stylu. Poznaj przygody Beli, zanim zniknie za horyzontem!
„Jonka, Jonek i Kleks” to klasyka polskiego komiksu dziecięcego. Dwoje sympatycznych dzieciaków dzięki Kleksowi trafia do wspaniałego świata marzeń i fantazji. Teraz po raz pierwszy o ich przygodach mogą przeczytać także najmłodsi – w serii „Czytam sobie”.
Nowy pomysł w serii „Czytam sobie”. Przepis, czyli nauka czytania i gotowania. Eufrozyna, bohaterka „Pora na pomidora (w zupie)”, zna się na gotowaniu jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, by ta była najlepsza pod słońcem. Podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że mały czytelnik nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połknie książkę, stronę po stronie, zupełnie niechcący. To zasługa nie tylko fantastycznego tekstu Justyny Bednarek, ale też soczystych ilustracji Darii Solak, która – jak sama przyznaje – kocha pomidory (jeść i je malować).
Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.