Wojciech Widłak

"Uważa, że historia kryje więcej fascynujących skarbów niż jaskinia Ali Baby."

Pisarz, redaktor, autor wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci, a trochę dla dorosłych, m.in. serii o Panu Kuleczce, „Wesołego Ryjka”, „Samotnego Jędrusia”, „Sekretnego życia Krasnali w Wielkich Kapeluszach”, serii Podręcznych Nieporadników, a także tekstów w podręcznikach. Uważa, że historia kryje więcej fascynujących skarbów niż jaskinia Ali Baby.

Zobacz książki

Marta i skarby

Kontynuacja uwielbianych przez dzieci książek „Marta i ufoludek” i „Marta i zagadkowy pojazd”. Tym razem dziewczynka testuje nowy wynalazek wuja Damazego. To Skarbek -przyrząd do poszukiwania skarbów. Dzięki niemu wujek znajduje w parku stary medal i blok rysunkowy z kredkami. Znaleziska trafiają w dobre ręce, ale Marta jest rozczarowana – spodziewała się znaleźć coś cenniejszego. Gdy bierze urządzenie do ręki, znajduje coś o wielkiej wartości… To lektura, która uczy doceniać to, co mamy. Przygody Marty opisuje Wojciech Widłak. Zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło. „Marta i skarby” to książka z poziomu 1 serii „Czytam sobie”.

Tajemnica zielonej butelki

Wzruszająca opowieść Wojciecha Widłaka. Dziewczynka znajduje na plaży zieloną butelkę, a w niej list w obcym języku. Wiele kilometrów dalej, na drugim brzegu morza chłopiec tęskniący za zaginionym tatą wyciąga z piasku tajemnicze szkiełko. Losy dzieci splatają się, kiedy dziewczynce udaje się rozszyfrować wiadomość wyjętą z butelki. Pełna zwrotów akcji historia ma dwa zaskakujące, podnoszące na duchu zakończenia. Opowieści towarzyszą klimatyczne ilustracje. Do typowych dla książek z poziomu 3 serii czarnobiałych rysunków Ola Krzanowska tym razem dodała szczyptę koloru.

Wars i Sawa

Legenda o Warsie i Sawie dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie. Książka dla czytelniczek i czytelników, którzy lubią baśnie i dla interesujących się historią. Wars i Sawa mieszkali w domku nad Wisłą a do szczęścia brakowało im jedynie upragnionego syna. Pewnego dnia, gdy Wars łowił ryby, usłyszał kobiecy głos wzywający pomocy. Pomógł syrenie wydostać się z plątaniny wodorostów, a ona w podzięce sprawiła, że Wars i Sawa doczekali się potomka. Gdy po latach w miejscu małej rybackiej osady wyrosło wielkie miasto, syrena stała się jego strażniczką i symbolem. Legendę w wersji Wojciecha Widłaka zilustrowała Jola Richter-Magnuszewska.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.