Aleksandra Krzanowska

"Ilustratorka i mama dwóch urwisów. Pracuje głównie dla dzieci. Książki interesowały ją odkąd pamięta. Teraz afektem do nich stara się zarazić swoje dzieci. Sytuacja jest rozwojowa."

Ilustratorka i mama dwóch urwisów. Pracuje głównie dla dzieci. Książki interesowały ją odkąd pamięta. Teraz afektem do nich stara się zarazić swoje dzieci. Sytuacja jest rozwojowa.

Ilustrator Aleksandra Krzanowska

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pożar w fabryce

Czasami głupi żart lub jedna nieodpowiedzialna decyzja mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii. Przekonał się o tym Hubert, bohater książki Ewy Nowak „Pożar w fabryce”. Kierowany zazdrością o sukces siostry bliźniaczki chłopiec decyduje się na ryzykowny krok i wchodzi na teren opuszczonej fabryki. Co gorsza zabiera ze sobą młodszych kolegów. Niestety brawura nie popłaca. W końcu wystarczy iskra, by zagrożenie stało się realne. Jak dobrze, że Hubert może liczyć na pomoc rozsądnej siostry, która wie wszystko o pracy strażaków. „Pożar w fabryce” to książka trzymająca w napięciu jak dobry hollywoodzki film! Uczy odpowiedzialności, pokazuje, jak zachować się, gdy grozi nam niebezpieczeństwo, a przede wszystkim, co robić, by uniknąć zagrożenia. To opowiadanie z poziomu 3 serii „Czytam sobie” powinno przeczytać każde dziecko. „Pożar w fabryce” zilustrowała Aleksandra Krzanowska.

PREMIERA 13 marca 2024 r.

Zapiski szczęściarza

Czy ktoś, kto urodził się pechowcem może oszukać przeznaczenie? Być może, jeśli przez przypadek użyje magicznej szczoteczki do zębów? A może szczęście zależy od nas samych i wiary we własne możliwości.

Książka Rafała Witka to pełna zwrotów akcji wciągająca powieść obyczajowa z elementami magii i szczyptą kaukaskich legend. Historia o dorastaniu, szukaniu akceptacji, narodzinach przyjaźni, która ma moc pokonywania największych przeciwności losu. To zaskakująca opowieść, w której żaden z bohaterów nie jest takim, jakim się na początku wydaje.

Tekst jest przeznaczony do samodzielnej lektury przez dzieci, które czytają już płynnie i szukają dłuższych książek. Uzupełniają go klimatyczne czarnobiałe ilustracje Oli Krzanowskiej. Podział na wiele krótkich rozdziałów pomaga młodym czytelniczkom i czytelnikom zaplanować czas spędzony z książką. Każdy z nich jest poprzedzony tytułowymi krótkimi zapiskami głównego bohatera, które pomogą odbiorcom wczuć się w jego sytuację.

Tajemnica zielonej butelki

Wzruszająca opowieść Wojciecha Widłaka. Dziewczynka znajduje na plaży zieloną butelkę, a w niej list w obcym języku. Wiele kilometrów dalej, na drugim brzegu morza chłopiec tęskniący za zaginionym tatą wyciąga z piasku tajemnicze szkiełko. Losy dzieci splatają się, kiedy dziewczynce udaje się rozszyfrować wiadomość wyjętą z butelki. Pełna zwrotów akcji historia ma dwa zaskakujące, podnoszące na duchu zakończenia. Opowieści towarzyszą klimatyczne ilustracje. Do typowych dla książek z poziomu 3 serii czarnobiałych rysunków Ola Krzanowska tym razem dodała szczyptę koloru.

Po co wieje wiatr

Książka dla dzieci zainteresowanych nauką i przyrodą. Kinga dostaje kolorowy balon. Szczęście dziewczynki nie trwa długo. Silny wiatr porywa zabawkę i unosi ją bardzo wysoko. Zła i zmartwiona skarży się starszemu bratu i pyta po co w ogóle wiatr wieje? Przecież bez niego byłoby dużo lepiej. Antek opowiada jej o energii pozyskiwanej dzięki wiatrowi i jej zaletach. Wiatr pomaga również żeglarzom, usypuje wydmy i sprawia, że pranie szybciej schnie. Bez niego niemożliwe byłoby też puszczanie latawców. Może przy odrobinie szczęścia nawet zwróci dziewczynce balon? Tekstowi Rafała Witka towarzyszą ciepłe ilustracje Aleksandry Krzanowskiej. Pozycja z podserii EKO.