Pożar w fabryce

Czasami głupi żart lub jedna nieodpowiedzialna decyzja mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii. Przekonał się o tym Hubert, bohater książki Ewy Nowak „Pożar w fabryce”. Kierowany zazdrością o sukces siostry bliźniaczki chłopiec decyduje się na ryzykowny krok i wchodzi na teren opuszczonej fabryki. Co gorsza zabiera ze sobą młodszych kolegów. Niestety brawura nie popłaca. W końcu wystarczy iskra, by zagrożenie stało się realne. Jak dobrze, że Hubert może liczyć na pomoc rozsądnej siostry, która wie wszystko o pracy strażaków. „Pożar w fabryce” to książka trzymająca w napięciu jak dobry hollywoodzki film! Uczy odpowiedzialności, pokazuje, jak zachować się, gdy grozi nam niebezpieczeństwo, a przede wszystkim, co robić, by uniknąć zagrożenia. To opowiadanie z poziomu 3 serii „Czytam sobie” powinno przeczytać każde dziecko. „Pożar w fabryce” zilustrowała Aleksandra Krzanowska.

PREMIERA 13 marca 2024 r.

Aleksandra Krzanowska 978-83-276-8716-6 , ,
Udostępnij

Poznaj autora

"Z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. "
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Ilustratorka i mama dwóch urwisów. Pracuje głównie dla dzieci. Książki interesowały ją odkąd pamięta. Teraz afektem do nich stara się zarazić swoje dzieci. Sytuacja jest rozwojowa."
Zobacz więcej

Jedna zła decyzja, jeden głupi żart, jedna iskra. Wystarczy chwila, by doprowadzić do tragedii. Co robić, by jej uniknąć?

Wiele dzieci marzy o karierze strażaka – o ratowaniu ludzi i zwierząt, ocalaniu dobytków i gaszeniu pożarów. Podobnie Róża i Hubert, tytułowi bohaterowie nowej powieści Ewy Nowak, którzy na własnej skórze przekonują się, jak wielka odpowiedzialność ciąży na tym zawodzie. Czytelnik wraz z nimi uczy się, jak zachować się w razie pożaru i jakie niebezpieczeństwa wiążą się z zabawą z ogniem.

Aneta Korycińska, babaodpolskiego.pl

Nazwa serii

Czytam sobie – poziom 3

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

64

Rok wydania

2024

Wymiary

14.5×18.5cm