Zapiski szczęściarza

Czy ktoś, kto urodził się pechowcem może oszukać przeznaczenie? Być może, jeśli przez przypadek użyje magicznej szczoteczki do zębów? A może szczęście zależy od nas samych i wiary we własne możliwości.

Książka Rafała Witka to pełna zwrotów akcji wciągająca powieść obyczajowa z elementami magii i szczyptą kaukaskich legend. Historia o dorastaniu, szukaniu akceptacji, narodzinach przyjaźni, która ma moc pokonywania największych przeciwności losu. To zaskakująca opowieść, w której żaden z bohaterów nie jest takim, jakim się na początku wydaje.

Tekst jest przeznaczony do samodzielnej lektury przez dzieci, które czytają już płynnie i szukają dłuższych książek. Uzupełniają go klimatyczne czarnobiałe ilustracje Oli Krzanowskiej. Podział na wiele krótkich rozdziałów pomaga młodym czytelniczkom i czytelnikom zaplanować czas spędzony z książką. Każdy z nich jest poprzedzony tytułowymi krótkimi zapiskami głównego bohatera, które pomogą odbiorcom wczuć się w jego sytuację.

Aleksandra Krzanowska 978-83-276-7166-0
Udostępnij

Poznaj autora

"Jest wieloma osobami na raz: tatą, mężem, synem, kolegą, czytelnikiem, sąsiadem, przechodniem. Czasami bywa też pisarzem. Kiedy pisze, zmienia się w małego chłopca. "
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Ilustratorka i mama dwóch urwisów. Pracuje głównie dla dzieci. Książki interesowały ją odkąd pamięta. Teraz afektem do nich stara się zarazić swoje dzieci. Sytuacja jest rozwojowa."
Zobacz więcej

Czy można urodzić się pechowcem? Włodzio wierzy, że tak. Jest przekonany, że właśnie jemu pech towarzyszy od pierwszego dnia życia. To wrażenie potęguje fakt, że chłopiec czuje się samotny. Mama całe dnie spędza w pracy. Tata odszedł wiele lat temu. Koledzy w szkole za nim nie przepadają, nie zapraszają go do wspólnej zabawy, za to chętnie prowokują do bójki. Nauczyciele nie mają do Włodzia cierpliwości. Nawet szkolna pani pedagog uważa, że nie da się go lubić. Choć bohater nie chce przysparzać zmęczonej mamie zmartwień, ciągle ładuje się w tarapaty. Kolejne zeszyty zapełniają się uwagami ze szkoły. Dochodzi nawet do interwencji policji! Pewnego dnia coś się jednak zmienia. To dzień, który Włodzio będzie odtwarzał w głowie w nieskończoność, próbując znaleźć przyczynę swojego nagłego szczęścia. Mieszkająca w tym samym bloku mała Samira jest nawet przekonana, że musiała zadziałać odrobina magii. Życie jest jednak pełne nie zawsze przyjemnych niespodzianek. Czy szczęście nie opuści Włodzia równie nagle i niespodziewanie, jak się pojawiło?

Nazwa serii

Czytam, bo lubię

Oprawa

miękka

Liczba stron

200

Rok wydania

2022

Wymiary

12,8×19,8 cm