Na podwórku przy ulicy Kota w Worku dzieją się dziwne rzeczy. Nikt nie przypuszcza, że sprawczyniami serii pechowych wydarzeń są dwie dziewczynki, Olka i Olcia…
"Jest wieloma osobami na raz: tatą, mężem, synem, kolegą, czytelnikiem, sąsiadem, przechodniem. Czasami bywa też pisarzem. Kiedy pisze, zmienia się w małego chłopca. " Zobacz więcej
Tajemniczy stwór, którego nikt nie widział. Organizacja tak tajna, że jej członkowie nie wiedzą o jej istnieniu. I dwoje dzieci, które mają tylko kilka dni, by pokrzyżować niecne plany złoczyńcy. Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji i naszpikowana humorem książka. Premiera: 8 marca 2023 r.
Książka dla dzieci uczącą przedsiębiorczości. Ela, Hela i Mela znają się od lat i mają głowy pełne pomysłów. Pewnego dnia postanawiają założyć własny biznes – sklepik z kompotem, kanapkami oraz karmą dla psów i kotów. Prowadzenie stoiska handlowego nie jest jednak takie łatwe. Trzeba pomyśleć o wyposażeniu i reklamie, stawić czoło konkurencji, przygotować się na zyski, ale i na straty. A do tego, trzeba wymyślić chwytliwą nazwę! Czy przyjaciółkom uda się przyciągnąć klientów? Inspirujące opowiadanie Rafała Witka z poziomu 2 serii „Czytam sobie” zilustrowała Olka Grzegorka.
Czy ktoś, kto urodził się pechowcem może oszukać przeznaczenie? Być może, jeśli przez przypadek użyje magicznej szczoteczki do zębów? A może szczęście zależy od nas samych i wiary we własne możliwości.
Książka Rafała Witka to pełna zwrotów akcji wciągająca powieść obyczajowa z elementami magii i szczyptą kaukaskich legend. Historia o dorastaniu, szukaniu akceptacji, narodzinach przyjaźni, która ma moc pokonywania największych przeciwności losu. To zaskakująca opowieść, w której żaden z bohaterów nie jest takim, jakim się na początku wydaje.
Tekst jest przeznaczony do samodzielnej lektury przez dzieci, które czytają już płynnie i szukają dłuższych książek. Uzupełniają go klimatyczne czarnobiałe ilustracje Oli Krzanowskiej. Podział na wiele krótkich rozdziałów pomaga młodym czytelniczkom i czytelnikom zaplanować czas spędzony z książką. Każdy z nich jest poprzedzony tytułowymi krótkimi zapiskami głównego bohatera, które pomogą odbiorcom wczuć się w jego sytuację.
Książka dla dzieci zainteresowanych nauką i przyrodą. Kinga dostaje kolorowy balon. Szczęście dziewczynki nie trwa długo. Silny wiatr porywa zabawkę i unosi ją bardzo wysoko. Zła i zmartwiona skarży się starszemu bratu i pyta po co w ogóle wiatr wieje? Przecież bez niego byłoby dużo lepiej. Antek opowiada jej o energii pozyskiwanej dzięki wiatrowi i jej zaletach. Wiatr pomaga również żeglarzom, usypuje wydmy i sprawia, że pranie szybciej schnie. Bez niego niemożliwe byłoby też puszczanie latawców. Może przy odrobinie szczęścia nawet zwróci dziewczynce balon? Tekstowi Rafała Witka towarzyszą ciepłe ilustracje Aleksandry Krzanowskiej. Pozycja z podserii EKO.
Książka dla dzieci, które marzą o własnym psie. I dla wszystkich kochających zwierzęta. Natalia ma psa Bazyla. To wielki buldog, który wszystko robi na opak. Uspokajany, głośno ujada. Zamiast spaceru, woli kolejny posiłek. Kiedy ma przynieść patyk, aportuje stary but. Nie reaguje na komendy. Dziewczynka jest zniechęcona zachowaniem przyjaciela. Jednak, kiedy nadchodzi wieczór i Natalii trudno odnaleźć drogę do domu, Bazyl staje na wysokości zadania. Oboje bezpiecznie wracają do domu. Książka o psiej przyjaźni i wierności. Uświadomi małym czytelniczkom i czytelnikom, że posiadanie psa, to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie i wiążące się z nim obowiązki. Książkę Rafała Witka zilustrowała Jola Richter – Magnuszewska.
Tej wiosny jest wyjątkowo brzydka pogoda, pada deszcz i wieje wiatr. Daria trochę się nudzi. Wszystko zmieni się, kiedy przez miasto przejedzie tabor cyrkowy, zostawiając za sobą tajemniczą starą walizkę.
Papudze uciekło złote jajo! I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…
Bela to najbardziej odjazdowa krowa na całej farmie. Ma własny samochód wyścigowy, uwielbia rajdy, ostre zakręty i wysokie obroty. Ale wygrywanie za wszelką cenę nie jest w jej stylu. Poznaj przygody Beli, zanim zniknie za horyzontem!
„Wyprawa na biegun” to opowieść o ekspedycji Roalda Amundsena w roku 1911, zakończona zdobyciem bieguna południowego. Wraz z członkami ekspedycji przedzieramy się przez mroźną Antarktydę, witamy z pingwinami i pędzimy psim zaprzęgiem. Solidna dawka przygody i wiedzy!
Rekin Nudojad to niezły wesołek. Ma wielki apetyt nie tylko na flaki z olejem, ale przede wszystkim na gry i zabawy. Pewnego dnia tak się nudził, że postanowił popłynąć do starego wraku. Niestety, wpadł w niezłe kłopoty. Na szczęście krab ratunkowy był w pobliżu i wszystko skończyło się dobrze. Przeczytaj sam te niezwykłą historię!
Robert Lewandowski to gwiazda niemieckiej drużyny – Bayern Monachium. Nasz rodak jako napastnik nie ma sobie równych. Tak było i tym razem! Przeczytaj pasjonującą relację z meczu Bayernu z Wolfsburgiem i przeżyj wielkie emocje. Ile goli tym razem strzeli Lewy? Czy znów poprowadzi drużynę do zwycięstwa?
Książka dla dzieci, które lubią zabawne historie. Goryl Mietek wstaje rano i zauważa, że bardzo potrzebuje wizyty u fryzjera. Na głowie ma brudne kłaki i kołtuny. Na swoim skuterze pędzi przez miasto do salonu fryzjerskiego. Jak dokonać wyboru fryzury? Jest tak wiele propozycji! To ważne, żeby Mietek był zadowolony. Czeka go ważne spotkanie. Wartka akcja. Porządna dawka humoru. Odrobina absurdu.
Lincoln to jeden z najważniejszych prezydentów USA, ten, który wyzwolił niewolników. Z „Wakacji w Waszyngtonie” można dowiedzieć się, jak wyglądało jego życie, o co chodziło w wojnie secesyjnej, czym było niewolnictwo i co ta cała historia oznacza dla czarnego chłopca, który nosi imię po wielkim prezydencie. Dzięki tej historii zaczynamy rozumieć, co znaczy wolność i dlaczego jest tak ważna dla ludzi.
Poruszająca i pełna emocji opowieść o Ignacym Paderewskim – pianiście, polityku i społeczniku. Młody czytelnik dowie się z niej wiele o dzieciństwie Paderewskiego. Książka pokazuje, że o kraj można walczyć nie tylko z karabinem w ręku, lecz także angażując się w działalność dyplomatyczną. Autorka, dziennikarka i reportażystka, z zaangażowaniem i wrażliwością opowiada o tej ważnej postaci dla polskiej historii. Oszczędne ilustracje stanowią subtelne tło opisywanych wydarzeń.
Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.
Książka dla dzieci, które lubią historię Polski. W 2020 roku wielu młodych czytelników zainteresowało się Bitwą Warszawską, z okazji jej setnej rocznicy. Książka Ewy Nowak przybliży im najważniejsze fakty dotyczące bitwy, ale też wydarzeń, które ją poprzedzały. Dzieci zobaczą je oczami Zosi, młodej osoby, z którą mogą się utożsamiać. Kiedy Zosia spotyka na ulicy marszałka Piłsudskiego, jest bardzo przejęta. Nie przypuszcza, że za kilkanaście miesięcy weźmie udział w bitwie pod jego dowództwem.
Niezwykła książka, która pokazuje, jak bardzo nasze codzienne współczesne życie jest osadzone w historii i ile czerpie z dokonań wielu osób z odległej przeszłości. Jan Wróbel, historyk, dziennikarz i wieloletni dyrektor I liceum społecznego „Bednarska”, lekko i z dużą dozą humoru opowiada o relacjach rodzinnych, w których tle przewijają się wątki z polskiej historii i dokonania naukowców. Dowcipne ilustracje są świetnym uzupełnieniem tej literackiej zabawy.
Lincoln to jeden z najważniejszych prezydentów USA, ten, który wyzwolił niewolników. Z „Wakacji w Waszyngtonie” można dowiedzieć się, jak wyglądało jego życie, o co chodziło w wojnie secesyjnej, czym było niewolnictwo i co ta cała historia oznacza dla czarnego chłopca, który nosi imię po wielkim prezydencie. Dzięki tej historii zaczynamy rozumieć, co znaczy wolność i dlaczego jest tak ważna dla ludzi.
Wielogodzinne mordercze treningi, analizowanie gry przeciwnika, mecze sparingowe – wszystko dla kilkunastu minut chwały na boisku. W emocjonującej opowieści z serii „Czytam sobie” Ewa Nowak pokazuje, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca.