Już wkrótce!
Mur. O historii powojennego Berlina
Jest rok 1989. Lili mieszka z rodzicami w Berlinie Zachodnim. Nie może zrozumieć, dlaczego miasto jest podzielone. Tata zaczyna opowiadać historię…
Zabawna historia detektywistyczna, w której głównym bohaterem jest pies o imieniu Pies. Co więcej, to właśnie Pies relacjonuje i komentuje wydarzenia, w których uczestniczy między innymi jego pan. A jego pan to sam marszałek Piłsudski. Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego i ojciec trójki dzieci – opowiada z humorem i lekkością o codziennym życiu wielkiej postaci historycznej. Całość uzupełniają ciepłe ilustracje Doroty Łoskot-Cichockiej.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Jest rok 1989. Lili mieszka z rodzicami w Berlinie Zachodnim. Nie może zrozumieć, dlaczego miasto jest podzielone. Tata zaczyna opowiadać historię…
Tadek Damradek, Natalka Pytalka, Romek Wiadomek, Tereska Bezpieska czy Franek Tyranek… Joannie Olech udało się zgromadzić iście doborową gromadkę! Na szczęście to urwisy nie tylko urocze , ale i niezwykle rezolutne.
Pewnego dnia Nelka znajduje pod samochodem taty małe, kudłate stworzenie. Gdy okazuje się, że to piesek, dziewczynka zrobi wszystko, by zatrzymać go w domu na dłużej. Fafik – bo tak nazwala pieska – wprowadza w domu niezłą rewolucje. Czy Nelce uda się namówić pozostałych członków rodziny na to, by Fafik z nimi zamieszkał? Czy uda się jej wymyślić wakacje, na które będą mogli ruszyć z czworonożnym przyjacielem? Przeczytaj sam te niezwykłą historię!
Fafik to pies przygarnięty przez rodzinę Nelki. Dziewczynka bardzo chce mu pokazać swoje ulubione miejsca. Zabiera go do domu kultury na lekcję rysunku. Psiak trochę rozrabia. Na szczęście nauczycielka jest wyrozumiała. Po lekcji Nelka i Fafik idą do parku. Trwają tam przygotowania do festiwalu muzycznego. Zafascynowana instrumentami muzycznymi dziewczynka zostawia Fafika samego. A pies wyczuwa kanapki z kiełbasą. I gdzieś się gubi. Czy Nelka go odnajdzie?
Nelka nie może uwierzyć w to, co słyszy rano w radiu. Okropny smok w centrum miasta?!
Nic dziwnego, że dziewczynka trochę się boi, kiedy mama proponuje wyprawę autobusem do miasta. Nelka wszędzie widzi ślady smoka. Czy to dym za oknem? Smocza głowa wystająca z komina. Okazuje się, że nie smok, tylko smog. Smog też jest niebezpieczny. Spaliny są szkodliwe dla zdrowia. Ta książka pokaże dzieciom, jak walczyć ze smogiem.
Już wkrótce!
Nazwa serii | Czytam sobie – poziom 3 |
---|---|
Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
Liczba stron | 64 |
Rok wydania | 2018 |
Wymiary | 145×185 mm |
Książka dla dzieci o ewolucji i powstaniu teorii Darwina. Pasjonująca historia znanego badacza, który zmienił nasze myślenie o przyrodzie. Poznajemy ją wraz z Hanią. Jej tata właśnie pisze książkę o Karolu Darwinie. To książka o spełnianiu marzeń. Mało brakowało, żeby Karol został lekarzem. Sprzeciwił się jednak woli rodziców i wyruszył w wieloletnią podróż na pokładzie statku Beagle. Jakie miejsca odwiedził Darwin? Jaki wpływ na jego badania miały zięby i żółwie?
Ignaś dostał w szkole nowe zadanie domowe – ma dowiedzieć się jak najwięcej o Krzysztofie Kolumbie, bohaterze obchodzonego w Stanach Zjednoczonych Dnia Kolumba. Znał oczywiście historię dzielnego żeglarza, który na przekór sztormom dopłynął do nieznanej ziemi, dziś nazywanej Ameryką. Spotkanie ze znajomym taty Wiatrem we Włosach sprawiło jednak, że poznał też drugą, niezwykle dramatyczną część tej historii. Czy Kolumb rzeczywiście był bohaterem?
Kiedy pewnego marcowego dnia kocica Izabela ucieka z domu, Zuzia jest zrozpaczona. Jednak gdy kotka po pewnym czasie wraca, życie mieszkańców małego domku staje na głowie.
Żeby osiągnąć sukces, trzeba ciężko pracować i nigdy, ale to przenigdy się nie zrażać i nie poddawać. A co zrobić, gdy po milionie nieudanych prób nadchodzi sukces? Trzeba koniecznie zakrzyknąć z radości, pogratulować sobie w duchu (albo nawet na głos!) i w nagrodę zjeść kawałek tortu, popijając sokiem jabłkowym. O tak! Jak myślicie, czy Edison lubił sok jabłkowy?
Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.
Książka dla dzieci, które lubią technikę. Historia rozwoju motoryzacji widziana oczami małego chłopca, którego tata ma odpowiedzialne zadanie – machając czerwoną chorągiewką ostrzega użytkowników angielskich dróg, że nadjeżdża lord w powozie bez koni. Co trzeba zrobić, żeby automobile były wygodniejsze, szybsze, bezpieczniejsze, tańsze, bardziej dostępne? Kim byli Benz, Ford i Dunlop? Jak wyglądał pierwszy legendarny wyścig na trasie Paryż -Rouen? Gdzie stanął pierwszy sygnalizator świetlny?