Sara, Kuba i rozróba

Tajemniczy stwór, którego nikt nie widział. Organizacja tak tajna, że jej członkowie nie wiedzą o jej istnieniu. I dwoje dzieci, które mają tylko kilka dni, by pokrzyżować niecne plany złoczyńcy. Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji i naszpikowana humorem książka.
Premiera: 8 marca 2023 r.

Daniel de Latour 978-83-276-7165-3 ,
Udostępnij

Poznaj autora

"Jest wieloma osobami na raz: tatą, mężem, synem, kolegą, czytelnikiem, sąsiadem, przechodniem. Czasami bywa też pisarzem. Kiedy pisze, zmienia się w małego chłopca. "
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów i rysować od swoich dzieci."
Zobacz więcej

„Czy Bybołów istnieje? A jeśli tak, to dlaczego wielu ludzi uważa, że nie? A jeśli nie, to dlaczego niektórzy sądzą, że tak? Czy Bybołowów jest więcej, czy tylko jeden? Czy dałby się oswoić? Co spowodowało, że opuścił swoje środowisko i rozpoczął wędrówkę? W jaki sposób pokonał tak wielkie odległości? Czy jest inteligentny? I najważniejsze: czy komuś uda się go wreszcie zobaczyć w całości?”

Te pytania stawiają sobie Kuba, Sara i jej tata. Jedno jest pewne: Niezależnie od tego, czy tajemnicze stworzenie istnieje naprawdę, trzeba je chronić za wszelką cenę! Świat potrzebuje Bybołowa, a Bybołów potrzebuje bezpiecznego schronienia. By je mu zapewnić, dziesięcioletni Sara Szczęściara i Kuba Rozróba, wspierani przez reportera Berka, światowej sławy naukowczynię profesor Gładkostópkę i dzielnego pilota Fiołka muszą stawić czoło Federacji tak tajnej, że nawet jej członkowie nie domyślają się, że istnieje… Czasu na uratowanie wyjątkowego zwierzęcia jest niewiele, a złoczyńcy depczą im po piętach…

Książka Rafała Witka to kolejny tom z serii „Czytam, bo lubię” przeznaczonej dla dzieci wychowanych na cyklu „Czytam sobie”, które szukają wciągających przygodowych powieści, o bohater(k)ach podobnych do nich samych. Główną treść książki uzupełniają krótkie formy takie jak listy, notatki reporterskie, fragmenty dzieł naukowych czy stenogramy. To pozwala czytelniczkom i czytelnikom zapoznać się z różnymi formami literackimi. Zabawne ilustracje stworzył Daniel de Latour.

Nazwa serii

Czytam, bo lubię

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

304

Rok wydania

2023

Wymiary

12,8×19,8 cm