Draka na Antypodach

Senne na co dzień miasteczko latem wcale nie oznacza nudy, a przygoda czeka tuż za progiem. Dla Kostka, Draki, Policjanny i Arta wakacje to czas wyczekanej beztroski, ale także zapowiedź nadchodzących zmian, o których jeszcze nie mają pojęcia. Tropią tajemnice, robią pranki i przy okazji odkrywają uczucia, które rodzą się między nimi. Powoli stają się nastolatkami.
Brawurowo napisana, pełna humoru współczesna powieść o dorastaniu.

Udostępnij

Poznaj autora

"Pisarka, ilustratorka, anglistka. Nie czuje wieku, ale czuje bluesa. Kocha muzykę, zwierzęta, długie wędrówki po lesie, wschody i zachody słońca. Była zbuntowaną nastolatką, i wyrosła z niej zbuntowana dorosła. Zapewne będzie zbuntowaną staruszką, ale zanim to nastąpi, napisze jeszcze dużo książek dla najmłodszych, dla nastolatków i dla dorosłych."
Zobacz więcej

Draka na Antypodach to wakacyjna powieść przygodowa, w której młodzi czytelnicy i czytelniczki znajdą wątki detektywistyczne, solidną porcję czarnego humoru i wartką akcję. To brawurowo napisana współczesna powieść o dorastaniu! Jej autorki – Katarzyny Ryrych – z pewnością nie trzeba przedstawiać. To jedna z najbardziej poczytnych współczesnych twórczyń książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Książka nagrodzona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z wydawnictwami Papilon, Literatura i HarperKids, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, przy finansowym wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji „AMF Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 346 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

Nazwa serii

Czytam, bo lubię

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

208

Rok wydania

2024

Wymiary

12,8×19,8 cm