Tramwaj numer 28

Książka dla dzieci o Lizbonie, stolicy Portugalii. Czy wiesz, że to miasto najlepiej zwiedzać tramwajem? Ale nie pierwszym lepszym! Bynajmniej! Ten wyjątkowy pojazd ma żółte, staromodne wagony, charakterystyczne lampy i jeździ wyjątkową trasą. Wyjątkowi bywają również jego pasażerowie i pasażerki – zarówno przyjezdni, jak i osoby mieszkające w Lizbonie. A gdy w kultowym tramwaju spotkają się turysta, dama, nastolatek, muzyk, mały chłopiec i tajemniczy Miguel, przejażdżka stromymi uliczkami staje się prawdziwą przygodą!

PREMIERA 13 marca 2024 r.

Tomek Kozłowski 978-83-276-8077-8 , ,
Udostępnij

Poznaj autora

"Jest wieloma osobami na raz: tatą, mężem, synem, kolegą, czytelnikiem, sąsiadem, przechodniem. Czasami bywa też pisarzem. Kiedy pisze, zmienia się w małego chłopca. "
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Hoduje oliwki i figi, o których wie wszystko (no prawie...)."
Zobacz więcej

Wskakuj do słynnego lizbońskiego tramwaju i szykuj się na szaloną przejażdżkę uliczkami stolicy Portugalii.
„Tramwaj numer 28” z poziomu 1 serii „Czytam sobie” przeznaczonego dla dzieci, które uczą się czytać to książka uwielbianego przez młodych czytelników i czytelniczki Rafała Witka. Zabytkowy tramwaj i klimatyczne lizbońskie uliczki narysował Tomek Kozłowski.

Wychowywanie dziecka to jedna wielka podróż — z przystankami, niespodziewanymi przeszkodami i niesamowitymi widokami. ”Tramwaj numer 28” stanowi znakomity środek lokomocji, który przy nauce czytania jednocześnie snuje opowieść o pięknej Lizbonie. Wsiądźcie do niego i dajcie się porwać przygodzie!

Aneta Korycińska, babaodpolskiego.pl

Nazwa serii

Czytam Sobie Poziom 1

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

32

Rok wydania

2024

Wymiary

14.5×18.5cm