Nika Jaworowska-Duchlińska

"Podczas pracy słucha hiszpańskiego rocka."

Z zawodu scenografka i kostiumografka teatralna. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Z Duchem (do) Teatru”, „Gang fałszywych Mikołajów”. W 2012 roku nagrodzona za ilustracje w konkursie Rzecznika Praw Dziecka „Nie ma dzieci, są ludzie” z okazji Roku Korczaka. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci „Rysobookożercy” i współtworzy blog „Grupa artystyczna 2wilki”. Autorka rysunków satyrycznych, m.in. serii o Zającu Szarym Obywatelu. Mieszka w podwarszawskiej wsi z trójką dzieci, mężem, dwoma czarnymi kotami i psem. Podczas pracy słucha hiszpańskiego rocka.

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Tajemnica Nawojki

W XV wieku dziewczyny nie mogły marzyć o nauce czytania czy edukacji. Ale jedna marzyła! Co więcej, Nawojka znalazła w sobie odwagę, by w przebraniu chłopca brać udział w wykładach na Akademii Krakowskiej! Pilny żak szybko stał się ulubieńcem profesorów. Nadszedł jednak dzień, w którym Nawojka została zdemaskowana, a za podstęp, którego użyła, by uczestniczyć w zajęciach, grozi jej śmierć…

Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie

Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.