Letni koncert

Książka dla dzieci zainteresowanych przyrodą i muzyką. Dzięki lekturze mali czytelnicy i czytelniczki poznają wiele gatunków owadów i roślin, a także różne instrumenty muzyczne. Ten wyjątkowy koncert – „Letni koncert” – opisała w serii Czytam sobie na poziomie 2 Karolina Grabarczyk. Ukwiecone ilustracje to dzieło Niki Jaworowskiej – Duchlińskiej.

Nika Jaworowska-Duchlińska 978-83-276-6026-8
Udostępnij

Poznaj autora

"Z wykształcenia architekt. Pisze dla dzieci i młodzieży. Współautorka bloga artystycznego www.2wilki.pl. Wspólnie z Niką Jaworowską-Duchlińską prowadzi warsztaty literacko-plastyczne O WILKACH MOWA, A WILKI TUTAJ."
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Podczas pracy słucha hiszpańskiego rocka."
Zobacz więcej

Na łące od rana trwają przygotowania do wieczornego koncertu. Biedronka, Osa i Motyl szykują scenę i kostiumy. Plujka, Bzyg, Klecanka i Smuklik zajmują się instrumentami. Za dekoracje posłużą kwiaty i zioła: miodunka plamista, kocanka piaskowa, kozłek lekarski czy rdest. Okazuje się, że zorganizowanie koncertu, w którym bierze udział wielu artystów nie jest łatwe. Zwłaszcza, kiedy budowę scenografii przerywa nagła burza. Dzięki współpracy i poczuciu humoru, który pomaga rozładować emocje wszystko się udaje.

Nazwa serii

Czytam sobie – poziom 2

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

48

Rok wydania

2021

Wymiary

14.5×18.5cm