Zbigniew Dmitroca

"Z natury jest wagabundą. Gdyby żył w świecie Muminków, na pewno byłby Włóczykijem."

Poeta, tłumacz, satyryk. Autor kilkudziesięciu książek dla dorosłych i dla dzieci. Jest także właścicielem, aktorem i dyrektorem Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”. Mieszkał w wielu miastach, kilkanaście lat temu osiadł na wsi. Z natury jest wagabundą. Gdyby żył w świecie Muminków, na pewno byłby Włóczykijem.

Zobacz książki

Baba Jaga i Duch Puszczy

Czytam sobie. Poziom 3

Książka dla dzieci, dla których ważny jest los lasów. Baba Jaga żyje w harmonii z przyrodą. Dba o drzewa i łąki. Zbiera zioła, z których przyrządza leki znane w całej okolicy. Pewnego dnia zauważa, że ktoś wyciął drzewa przy alei prowadzącej do pobliskiego miasteczka. Wiedźma jest zrozpaczona. Tej nocy śnią jej się koszmary pełne pił łańcuchowych. Okazuje się, że podobne sny mają inne osoby w miejscach, w których wycięto drzewa. Baba Jaga postanawia rozwikłać tę zagadkę. Używa do tego szklanej kuli, latającej miotły i Internetu. Trafia do obozu ekologów, którzy próbują ocalić puszczę przed wycinką. Wiedźma chętnie przykuwa się do drzewa łańcuchem. Jednak, żeby uratować drzewa, potrzebna będzie pomoc kogoś jeszcze…

Baba Jaga w Ameryce

W „Babie Jadze w Ameryce” jest wszystko: zagadka, rodzinna tajemnica, szalone przygody, nieoczekiwany zwrot akcji, szczęśliwe zakończenie, bar na końcu świata, dzikie zwierzęta, tornado, typ spod ciemnej gwiazdy, nowojorska policja, a nawet duchy! Do tego mnóstwo humoru, także absurdalnego, co sprawia, że historię Baby Jagi czyta się z przymrużeniem oka, w czym pomagają szalone ilustracje Joanny Furgalińskiej.