Już wkrótce!
Parasol pana Pantalona
Pan Pantalon jest reporterem, który za wszelką cenę chce dociec prawdy o wydarzeniach w małej miejscowości. Czy mu się to uda?
„Jonka, Jonek i Kleks” to klasyka polskiego komiksu dziecięcego. Dwoje sympatycznych dzieciaków dzięki Kleksowi trafia do wspaniałego świata marzeń i fantazji. Teraz po raz pierwszy o ich przygodach mogą przeczytać także najmłodsi – w serii „Czytam sobie”.
Pan Pantalon jest reporterem, który za wszelką cenę chce dociec prawdy o wydarzeniach w małej miejscowości. Czy mu się to uda?
Pozycja dla dzieci, które lubią książki przygodowe. Znana z książki „Baba Jaga na deskorolce” z pierwszego poziomu serii „Czytam Sobie” bohaterka powraca! Jaga dostaje tajemniczy telegram zza oceanu. Nieznany kuzyn z Ameryki pisze, że potrzebuje pomocy. Czy to prawda? Czy Anzelm istnieje? Na szczęście Baba Jaga jest uzbrojona w miotłę, deskorolkę i szklaną kulę. Rusza w drogę. Przeprawa przez ocean nie jest łatwa! Starowinkę czeka spotkanie z cyklonem, starcie ze stadem bizonów i nocleg w domu pełnym zjaw! W końcu dociera do Nowego Jorku i błyskawicznie zostaje bohaterką! Książki o przygodach Baby Jagi obalają stereotypu dotyczące wieku i płci. Perypetie sympatycznej staruszki opisał Zbigniew Dmitroca. Zilustrowała Joanna Furgalińska.
Baba Jaga, bohaterka książki Zbigniewa Dmitrocy jest właścicielką wielofunkcyjnej miotły, która sprząta, ale również lata, jak rakieta. Loty na miotle to ulubiony sport Jagi. Jednak pewnego dnia miotła znika. To świetna okazja, żeby spróbować czegoś nowego. W sklepie sportowym Baba Jaga kupuje kolorową deskorolkę. Kto powiedział, że starowinka nie może kręcić piruetów na desce?
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Już wkrótce!
Nazwa serii | Czytam Sobie Poziom 1 |
---|---|
Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
Liczba stron | 32 |
Rok wydania | 2016 |
Wymiary | 14.5×18.5cm |
Niezwykła biografia Romana Dmowskiego dla dzieci. Znany poeta i dziennikarz, Marcin Baran, przedstawia czytelnikom dzieciństwo i młodość polityka, podkreślając jego późniejszy sukces dyplomatyczny w negocjacjach przy podpisywaniu traktatu wersalskiego. W tle widzimy codzienność epoki, sugestywnie zilustrowana przez Marię Mazurowską, która na co dzień rysuje dla „Kosmosu dla Dziewczynek”.
W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.
Książka dla dzieci zainteresowanych ekologią. W brudnym kuble na śmieci mieszkają różne odpadki. Pusta plastikowa butelka, powyginany drut, ogryzek, obtłuczony słoik. Tak różne od siebie przedmioty nie mogą się między sobą dogadać. Nic dziwnego, że w kuble wiecznie trwają spory. Na dodatek wymieszane śmieci brudzą się i dziurawią nawzajem. Odpadki postanawiają się więc dobrać w pary i zamieszkać w oddzielnych koszach. Zabawna opowieść, z której dzieci dowiedzą się jak segregować śmieci.
Biografia mało znanej, ale niezwykle inspirującej postaci, która od dziecka była gotowa nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Znany publicysta Roman Kurkiewicz pokazuje młodym czytelnikom, że w Polsce były trudne czasy, kiedy potrzebna bywała postawa bojowa i odważna, ale także zwykłe codzienne gesty ludzkiej życzliwości. Pełne ekspresji i emocji ilustracje Pauliny Dereckiej doskonale współgrają z tą fascynującą historią.
Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.
Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości.