Tajemnica Nawojki

W XV wieku dziewczyny nie mogły marzyć o nauce czytania czy edukacji. Ale jedna marzyła! Co więcej, Nawojka znalazła w sobie odwagę, by w przebraniu chłopca brać udział w wykładach na Akademii Krakowskiej! Pilny żak szybko stał się ulubieńcem profesorów. Nadszedł jednak dzień, w którym Nawojka została zdemaskowana, a za podstęp, którego użyła, by uczestniczyć w zajęciach, grozi jej śmierć…

Nika Jaworowska-Duchlińska 978-83-276-8103-4 ,
Udostępnij

Poznaj autora

"Jako dziecko długo nie mogła nauczyć się liter, bo słyszała, że to strasznie trudne. Dopiero Dziadek pokazał jej, że czytanie jest proste. Wtedy szybko się nauczyła i tak polubiła książki, że nabrała chęci, aby także je pisać. I nigdy tej chęci nie straciła."
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Podczas pracy słucha hiszpańskiego rocka."
Zobacz więcej

Historia legendarnej Nawojki, prawdopodobnie pierwszej studiującej w Polsce kobiety, autorstwa Katarzyny Majgier to dla młodych czytelniczek i czytelników świetny punkt wyjścia do rozważań o historii praw kobiet i dziewcząt. Wraz z innymi tytułami z cyklu „Czytam sobie” – „O Zofii, co zbierała kolory” i „Droga do Nobla” może być inspiracją do przeprowadzenia ciekawych zajęć poświęconych emancypacji. Książkę „Tajemnica Nawojki” zilustrowała Nika Jaworowska-Duchlińska.

Nazwa serii

Czytam sobie – poziom 3

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

64

Rok wydania

2023

Wymiary

14.5×18.5cm