Aleksandra Fabia

"Aleksandra Fabia skończyła edytorstwo na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez kilka lat mieszkała w Stambule, gdzie zaczęła ilustrować książki dla dzieci - od tego czasu nieustannie rysuje, maluje i wycina kolaże. Bywalczyni bibliotek, antykwariatów i targów staroci. Chronicznie rozkojarzona, chadza własnymi drogami. Mieszka w Krakowie."

Aleksandra Fabia skończyła edytorstwo na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez kilka lat mieszkała w Stambule, gdzie zaczęła ilustrować książki dla dzieci - od tego czasu nieustannie rysuje, maluje i wycina kolaże. Za ilustracje do "Przedszkola imienia Barbary Wiewiórki" została nominowana do Nagrody Literackiej Miasta Warszawy, zakwalifikowała się również do finału wystawy bolońskiej we Włoszech. Kiedy nie rysuje, czyta, a kiedy rysuje, słucha audiobooków.
Bywalczyni bibliotek, antykwariatów i targów staroci. Chronicznie rozkojarzona, chadza własnymi drogami. Mieszka w Krakowie.

Zobacz książki

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Przygoda w Himalajach

Książka dla dzieci zainteresowanych przyrodą, które marzą o byciu naukowcem – tak jak jej bohater, Darek, który bada faunę i florę Himalajów. W trakcie lektury dzieci dowiedzą się jak jaki pomagają turystom i naukowcom w górach, jakie zwierzęta mieszkają w Himalajach i jakiego ekwipunku potrzebują badacze. Jak wyglądają irbisy, argale i tary i ich tropy? Jak nazywają się towarzyskie małpki mieszkające w iglastym lesie? Autorka, Katarzyna Majger puszcza też oko do czytelniczek i czytelników, nawiązując do znanej legendy. Utrzymane w etnicznym klimacie ilustracje to dzieło Aleksandry Fabii.