Przygoda w Himalajach

Książka dla dzieci zainteresowanych przyrodą, które marzą o byciu naukowcem – tak jak jej bohater, Darek, który bada faunę i florę Himalajów. W trakcie lektury dzieci dowiedzą się jak jaki pomagają turystom i naukowcom w górach, jakie zwierzęta mieszkają w Himalajach i jakiego ekwipunku potrzebują badacze. Jak wyglądają irbisy, argale i tary i ich tropy? Jak nazywają się towarzyskie małpki mieszkające w iglastym lesie? Autorka, Katarzyna Majger puszcza też oko do czytelniczek i czytelników, nawiązując do znanej legendy. Utrzymane w etnicznym klimacie ilustracje to dzieło Aleksandry Fabii.

Aleksandra Fabia 978-83-276-6324-5 , , ,
Udostępnij

Poznaj autora

"Jako dziecko długo nie mogła nauczyć się liter, bo słyszała, że to strasznie trudne. Dopiero Dziadek pokazał jej, że czytanie jest proste. Wtedy szybko się nauczyła i tak polubiła książki, że nabrała chęci, aby także je pisać. I nigdy tej chęci nie straciła."
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Aleksandra Fabia skończyła edytorstwo na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez kilka lat mieszkała w Stambule, gdzie zaczęła ilustrować książki dla dzieci - od tego czasu nieustannie rysuje, maluje i wycina kolaże. Bywalczyni bibliotek, antykwariatów i targów staroci. Chronicznie rozkojarzona, chadza własnymi drogami. Mieszka w Krakowie."
Zobacz więcej

W trakcie lektury dzieci ruszą z naukową ekspedycją w podróż na himalajskie szczyty. Poznają mieszkające tam niesamowite dzikie i udomowione zwierzęta. Przy odrobinie szczęście, może spotkają Yeti.

Nazwa serii

Czytam Sobie Poziom 1

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

32

Rok wydania

2022

Wymiary

14.5×18.5cm