Wioletta Grzegorzewska

"Pisarka i tłumaczka. Jej tom opowiadań "Guguły" znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie publikuje pod pseudonimem Wioletta Greg. Jej książki zostały przełożone na wiele języków. "

Pisarka i tłumaczka, autorka m.in. powieści "Stancje", "Dodatkowa dusza". Jej tom opowiadań "Guguły" znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia, a jego tłumaczenie Elizy Marciniak było nominowane do międzynarodowej Nagrody Bookera i Nagrody im. Jana Michalskiego.
Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie publikuje pod pseudonimem Wioletta Greg. Jej książki zostały przełożone na wiele języków.

Zobacz książki

Lola i ptaki

Nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka, Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek. Tytuł nominowany do nagrody literackiej Książka Roku 2021 PS IBBY.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.