Wioletta Grzegorzewska

"Pisarka i tłumaczka. Jej tom opowiadań "Guguły" znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie publikuje pod pseudonimem Wioletta Greg. Jej książki zostały przełożone na wiele języków. "

Pisarka i tłumaczka, autorka m.in. powieści "Stancje", "Dodatkowa dusza". Jej tom opowiadań "Guguły" znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia, a jego tłumaczenie Elizy Marciniak było nominowane do międzynarodowej Nagrody Bookera i Nagrody im. Jana Michalskiego.
Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie publikuje pod pseudonimem Wioletta Greg. Jej książki zostały przełożone na wiele języków.

Zobacz książki

Lola i ptaki

Nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka, Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.