Lola i ptaki

Nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka, Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek. Tytuł nominowany do nagrody literackiej Książka Roku 2021 PS IBBY.

Joanna Rusinek 978-83-276-5892-0
Udostępnij

Poznaj autora

"Pisarka i tłumaczka. Jej tom opowiadań "Guguły" znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie publikuje pod pseudonimem Wioletta Greg. Jej książki zostały przełożone na wiele języków. "
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci i robi filmy animowane."
Zobacz więcej

Dziadek Loli robi stracha na wróble. Straszka, nazwana przez dzieci Galotką staje się ważnym elementem świata małej dziewczynki. Gdy pewnego zimowego dnia kukła znika z pola, Lola jest zrozpaczona. Po Straszce pozostał tylko oderwany od koszuli guzik, dzięki któremu dziecko zaczyna rozumieć mowę ptaków. To właśnie one pomogą jej odnaleźć utraconą przyjaciółkę. To też historia wyjątkowej relacji wnuczki i dziadka, który rozumie więcej, niż mogłoby się wydawać.

 

Nazwa serii

Czytam sobie – poziom 3

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

64

Rok wydania

2021

Wymiary

14.5×18.5cm