FaceBook_CzS-940×788

Czytam sobie – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania podbiło rynek wydawniczy i przekonało już tysiące dzieci do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Do dziś w serii znalazło się ponad 100 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy! Co więcej – Czytam sobie wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników.

12 sierpnia br. w serii Czytam sobie  premierę miało sześć nowych książek. Do księgarń trafiły dwie pozycje w ramach cyklu Eko, kolejne dwa tytuły w podserii Fakty oraz dwie książki w głównej serii. Tradycyjnie są to historie autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

DLA KAŻDEGO COŚ CIEKAWEGO

Dzieci to prawdziwi czytelnicy, którzy korzystają ze swojego prawa do własnego gustu i wyboru tematyki książek, chcą zaspakajać swoją naturalną ciekawość. Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści.

W ramach cyklu Eko:

  • Smog w centrum miasta (poziom 1) Doroty Łoskot-Cichockiej z ilustracjami autorki. Ciekawa opowieść o zjawisku atmosferycznym, które spędza sen z powiek dorosłym, ale i dzieciom. Zanieczyszczenie powietrza to jeden z głównych problemów współczesnego świata. Nelka jedzie na spotkanie ze smokiem, czy smogiem? Który okaże się bardziej groźny i niebezpieczny?
  • Opowieść starego drzewa (poziom 3) Ewy Winnickiej z ilustracjami Agaty Królak. Książka o Hetmanie, pięknym starym dębie mieszkańcu warszawskiego Powsina. Historia z perspektywy drzewa, które wiele widziało, słyszało i zapamiętało.

W podserii Fakty pojawiły się:

  • Mały skryba i wielka piramida (poziom 2) Marcina Barana z ilustracjami Joanny Rusinek. Lektura przybliża czasy starożytnego Egiptu, kiedy to żyli skrybowie, tajemnicze postaci, które miały opanowane trudną sztukę pisania. Podróż po Nilu bez wychodzenia z domu.
  • Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie (poziom 3) Mikołaja Golachowskiego z ilustracjami Doroty Wojciechowskiej-Danek. Książka o odkryciach wielkiego przyrodnika, które raz na zawsze zmieniły pojęcie ludzi na temat roślin, zwierząt oraz ich samych.

Wszystkie książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu.

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu głównym Czytam sobie premierę mają także:

  • Goryl u fryzjera (poziom 1) Rafała Witka z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Bujna i obfita w humor historia, jak czupryna goryla.
  • Złota rybka (poziom 2) Justyny Bednarek z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Opowieść o weekendzie pełnym atrakcji u nietypowej babci, z budowaniem domku na drzewie, jagodami i złotą rybką z rzeki Bug.

CZYTAM SOBIE. CZYTAĆ BĘDĘ ZAWSZE

Czytam sobie to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Dziś w istotny sposób cykl Czytam sobie wyróżnia bogactwo tematyki i różnorodność. W obrębie tej samej serii można znaleźć książki dla pasjonatów astronomii, przyrody, historii, miłośników gotowania, wiernych fanów postaci z popularnych filmów, tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki kryminalne, tych co kochają zwierzęta i wiele, wiele innych. Autorzy traktują małych czytelników poważnie: książki popularnonaukowe dostarczają rzetelnej, aktualnej wiedzy, powieści intrygują, kryminały nie dają się odłożyć, a według przepisów kulinarnych naprawdę można gotować.

Na rynku jest ponad 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem  pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

Od września br. wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej organizuje w szkołach w całej Polsce akcję „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. 50 000 pierwszoklasistów otrzyma książki z serii Czytam Sobie i gadżety czytelnicze. Nauczyciele dostaną praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami na podstawie serii Czytam sobie, a rodzice poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”. Dzieciom program pomoże w budzeniu i rozwijaniu pasji czytelniczych. Dzięki różnorodności tytułów będą mogły dokonać pierwszych wyborów literackich. Czytanie rozwija wyobraźnię, słownictwo i wiedzę, ale jest coś więcej. Badania dowodzą, że bez czytania maleją szansę na lepszą przyszłość!Warto zacząć z Czytam sobie. Więcej na temat akcji i możliwości przyłączenia się na stronach CzytamSobie.pl, 1klasa.edu.pl i profilu FB CzytanieToDziala.