CzS-24_1145x650-slyder

W nowymi wiosennymi tytułami Czytam sobie dzieci wyruszą w daleką podróż, odkryją nowy gatunek kwiatów i dowiedzą się, co robić, gdy zagraża im niebezpieczeństwo.

Poznajcie nowości z najpopularniejszej serii książek do nauki czytania po polsku!

Czytam sobie to trzystopniowy program wspierającym dzieci na początku jej czytelniczej drogi.

Książki z pierwszego poziomu to krótkie opowiadania przeznaczone dla dzieci zaczynających składać słowa. Mali czytelnicy i czytelniczki znajdą tu wyłącznie 23 podstawowe głoski, proste zdania i duże ilustracje. Dzięki temu lektura pierwszych książek będzie przebiegać sprawnie dając początkującym poczucie sukcesu i budując ich wiarę we własne czytelnicze możliwości.

Najnowszą propozycją z poziomu 1 Czytam sobie jest książka uwielbianego przez dzieci Rafała Witka. To już trzynasta opowieść tego pisarza, która ukazuje się w cyklu. Tym razem autor zaprasza do zwiedzania stolicy Portugalii i zabiera odbiorców w podróż słynnym lizbońskim tramwajem.

Tramwaj numer 28 wspina się krętymi uliczkami Lizbony a jego pasażerowie i pasażerki mogą podziwiać to wspaniałe miasto. Okazuje się, że po drodze, oprócz pięknych widoków czeka na nich porcja niespodziewanych wydarzeń!

Kiedy dzieci zaczynają czuć się pewniej w świecie liter i są gotowe sięgnąć po dłuższe opowieści, przychodzi pora na to by podsunąć im książki z poziomu 2 serii Czytam sobie. Na wiosnę przygotowaliśmy historię zatytułowaną Pan Pit i jego kwiatek Justyny Bednarek. Tej autorki również nie trzeba przedstawiać małym molom książkowym. Stworzony przez nią Pit to biolog amator, którego ambicją jest odkrycie nieopisanego wcześniej botanicznego okazu. Nie wie jeszcze, że gdy marzenia się spełniają, można prawie stracić nos, ale też zyskać nowego przyjaciela.

okładka książki dla dzieci Pan Pit i jego kwiatek

Wytrawni czytelnicy i czytelniczki chętnie sięgają po tytuły z poziomu 3 Czytam sobie. To już całkiem długie historie, podzielone na rozdziały. W tekstach liczących do 2800 wyrazów twórcy używają już wszystkich głosek, a ilustracje pojawiają się rzadziej i są czarnobiałe. Najnowszym tytułem jest Pożar w fabryce Ewy Nowak. To trzymająca w napięciu opowieść o pewnym chłopcu, który wiedziony zazdrością o sukcesy siostry bliźniaczki podejmuje głupią (nie bójmy się tego słowa!) i ryzykowną decyzję. Wchodzi na teren opuszczonej fabryki a na domiar złego zabiera ze sobą młodszych kolegów. Brawura połączona z brakiem wyobraźni może doprowadzić do tragedii. Choć w tym przypadku wszystko dobrze się kończy, zagrożenie było realne i tylko przytomność siostry bohatera sprawia, że wszyscy uczestnicy zabawy uchodzą z niej cało. To ważna książka, którą powinno przeczytać każde dziecko. Pokazuje jakie mogą być konsekwencje naszych działań, ale, co ważne, podpowiada też jak zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy.

Tytułowy bohater to pełen pasji biolog amator, który odkrywa nieznany gatunek krwiożerczych stokrotek. Autorką książki jest uwielbiana przez dzieci Justyna Bednarek, która nie tylko snuje cudowną i pełną tajemnic historię, ale pokazuje też, że pasja do natury wzbogaca życia i pozwala odnaleźć przyjaźń.

Pożar w fabryce okładka

Mamy nadzieję, że nasze najnowsze propozycje spodobają się początkującym czytelnikom i czytelniczkom!