#WojciechWidłak

Wybór książek do nauki czytania to nie lada wyzwanie. Które lektury odpowiednie będą dla dziecka o różnych zainteresowaniach? Jakie tytuły sprawdzą się w nauce czytania ze zrozumieniem, a jakie pomogą ćwiczyć maluchowi głoskowanie? W tej sekcji znajdziesz propozycje książek, dzięki którym nauka czytania będzie dla dzieci nie tylko cenną lekcją, ale przede wszystkim dobrą zabawą. Sięgnij po książki z serii „Czytam sobie” i obserwuj postępy dziecka w nauce czytania.

Wybierz poziom nauki

Zobacz wszystkie książki z serii Czytam sobie

Marta i zagadka starego lustra

Kto zna przygody Marty opisane w książkach z poziomu 1 „Czytam sobie”, ten doskonale wie, że z jej wujkiem Damazym, ekscentrycznym naukowcem nie sposób się nudzić. Dlaczego więc pewnego dnia wynalazca proponuje dziewczynce wizytę w muzeum starych luster? Czy można sobie wyobrazić nudniejszą wystawę? Nie wszystko jednak jest tym, czym się nam wydaje! Poznajcie szaloną teorię Damazego! „Marta i zagadka starego lustra” Wojciecha Widłaka to książka, która przybliży dzieciom legendę Pana Twardowskiego i historię panowania Zygmunta Starego.

PREMIERA 28 sierpnia 2024 r.

Tajemnica zielonej butelki

Wzruszająca opowieść Wojciecha Widłaka. Dziewczynka znajduje na plaży zieloną butelkę, a w niej list w obcym języku. Wiele kilometrów dalej, na drugim brzegu morza chłopiec tęskniący za zaginionym tatą wyciąga z piasku tajemnicze szkiełko. Losy dzieci splatają się, kiedy dziewczynce udaje się rozszyfrować wiadomość wyjętą z butelki. Pełna zwrotów akcji historia ma dwa zaskakujące, podnoszące na duchu zakończenia. Opowieści towarzyszą klimatyczne ilustracje. Do typowych dla książek z poziomu 3 serii czarnobiałych rysunków Ola Krzanowska tym razem dodała szczyptę koloru.