Wieliczka, czyli przygoda w kopalni

Planowana szkolna wycieczka do kopalni soli w Wieliczce nie wzbudza entuzjazmu Blaszki i Smartfona. Co ciekawego można zobaczyć pod ziemią w solnych korytarzach? Prawdopodonie nic! Jedyną zaletą wydaje się tak pożądany w upalny dzień chłód, który czeka na zwiedzających w podziemiach… Okazuje się jednak, że dawną kopalnię zamieszkują niesamowite istoty. Wraz z nimi dzieci ruszają na ratunek tajemniczemu zwierzęciu. Przemierzają zamknięte korytarze tocząc nierówną walkę z czasem, który w Wieliczce zdaje się płynąć inaczej… Bo przecież każdemu stworzeniu w potrzebie „tseba pomóc”!

PREMIERA 28 sierpnia 2024 r.

Kasia Kołodziej 978-83-276-8715-9 , , , ,
Udostępnij

Poznaj autora

"Kiedy pisze, czuje się wolna jak wilk."
Zobacz więcej

Poznaj ilustratora

"Królewna Kasia, ilustratorka, absolwentka wrocławskiej ASP. Rysuje od dziecka. Nie pochodzi z królewskiej rodziny, dlatego wszystko musiała sobie stworzyć od początku. Mieszka w narysowanym zamku, którego strzegą trolle, w grodzie Wrocław. Projektuje zwierzaki kartonowe do kolorowania, rycerzy z papieru oraz prawie wszystko co daje jej przyjemność i utrzymanie na zamku. Ma na swoim koncie ponad 200 publikacji dla dzieci. Kocha lekkość, humor i dynamiczną kreskę."
Zobacz więcej

Przygodowa książka dla dzieci o Wieliczce Zofii Staneckiej to nie tylko wciągająca opowieść, ale również solidna porcja historycznych ciekawostek. Czarno- białe ilustracje do najnowszego tytułu z poziomu 3 serii „Czytam sobie” stworzyła Kasia Kołodziej.

Autorka o książce:

Kiedy pierwszy raz zjeżdżałam pod ziemię do kopalni soli w Wieliczce, chodziłam jeszcze do szkoły. Pamiętam dreszcz emocji, który poczułam na widok solnych korytarzy. Uświadomiłam sobie wtedy, że jestem w miejscu bardzo starym i tajemniczym. Takim, w którym niejedno już się zdarzyło i wciąż jeszcze może się wydarzyć…
Zofia Stanecka

Ilustratorka o książce:

Tajemnicze zakamarki Wieliczki i podróże w czasie, do tego szalone legendarne stwory. Czy można wymarzyć sobie ciekawszą opowieść do zilustrowania?
Kasia Kołodziej

Nazwa serii

Czytam sobie – poziom 3

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

64

Rok wydania

2024

Wymiary

14.5×18.5cm